لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین

ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار

اظهارات لاهوتی نماینده موافق استیضاح وزیر اقتصاد

مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در رابطه با کمبود وکیل در کشور گفت: کانون وکلا از ظرفیت لازم جامعه، برای افزایش وکیل در کشور و حل مشکل دسترسی مردم به وکیل استفاده نمی‌کند.

نسیم آنلاین:‌مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در رابطه با کمبود وکیل در کشور گفت: کانون وکلا از ظرفیت لازم جامعه، برای افزایش وکیل در کشور و حل مشکل دسترسی مردم به وکیل استفاده نمی‌کند.

وی در خصوص ظرفیت افزایش وکیل گفت: ایران به‌تناسب کشورهای دیگر با کمبود وکیل مواجه است ما  ظرفیت افزایش100 هزار نفر وکیل به تعداد وکلای کشور راداریم. این در حالی است که هرساله کانون وکلا برای آزمون وکالت ظرفیت تعیین می‌کند.

لاهوتی در رابطه با انحصارطلبی کانون وکلا عنوان کرد: انحصارطلبی کانون وکلا و معیار ظرفیت درواقع  نوعی سلب حقوق مردم جهت منافع خود  وکلا است.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در خصوص حل مشکل کمبود وکیل در کشور گفت: در این خصوص، طرحی تحت عنوان طرح جامع آموزش و پذیرش وکالت تهیه‌شده است. ما تلاش می‌کنیم موضوع کمبود وکیل در کشور را حل کنیم. با این‌حال در کشور جوانان زیادی  تحصیل‌کرده حقوق وجود دارند که از آن‌ها استفاده نمی‌شود.

 لاهوتی در مورد ایجاد شغل برای فارغ‌التحصیلان حقوقی گفت: دولت به‌جای اینکه هزینه‌ای برای ایجاد شغل صرف کند با به‌کارگیری این ظرفیت می‌تواند برای این قشر جامعه شغل ایجاد کند. وی در پایان ضمن تائید تعارض منافع در کمیته ویژه حقوقی و قضایی و بالا بودن حق‌الوکاله‌ها گفت:ما تلاش می‌کنیم که این مشکل تعارض منافع در کمیته حقوقی و قضایی را حل کنیم وهم اکنون متأسفانه شاهد حق‌الوکاله‌های بالا هستیم و بنده این را تائید می‌کنم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین