یادداشت مهمان

بهترین راهکار برای انتخاب بهترین سر مربی تیم ملی فوتبال ایران

عنوان

پرسش مردم فوتبال دوست ایران از آقای دکتر سلطانی فر وزیر محترم ورزش و جوانان و آقای تاج رئیس محترم فدراسیون فوتبال این است ˓ حال با خداحافظی کارلوس کی روش کدام مربی برای سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران شایسته تریناست ؟ 

پرسش مردم فوتبال دوست ایران از آقای دکتر سلطانی فر وزیر محترم ورزش و جوانان و آقای تاج رئیس محترم فدراسیون فوتبال این است ˓ حال با خداحافظی کارلوس کی روش کدام مربی برای سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران شایسته تریناست ؟ 

مربی ایرانی یا خارجی؟ برزیلی ˓ آلمانی ˓ آرژانتینی ˓ اسپانیایی ˓ انگلیسی ˓ هلندی ؟

عملکرد مربیان ایرانی و خارجی و کسب نتایج ضعیف در مسابقات فوتبال لیگ های برتر و جام حذفی و جام ملت های آسیا و در نهایت جام جهانی نشان می دهدکه هنوز فوتبال ایران جایگاهی را که در آسیا و در جهان باید داشته باشد به آن دست نیافته است و جام قهرمانی را از دست داده است. در دنیای حرفه ایی فوتبال امروز گمان نمی رود شکست دادن تیم ملی فوتبال یمن که کشورش 8 سال با عربستان در حال جنگ است در جام ملت های آسیا چنان افتخاری باشد که فدراسیون فوتبال به خاطر آن به هر بازیکن 3 هزار دلار و به مربی و کادر فنی 6 هزار دلار پاداش بدهد. چرا تیم ایران با کی روش پر آوازه و بازیکنان ستاره و لژیونر و دروازه‌بان جادویی در برابر تیم ژاپن به راحتی از رسیدن به قهرمانی حذف می شود؟

در جهان فوتبال این قانون مرسوم است در صورتی که یک تیم ملی فوتبال رده پایین اگر تیم ملی فوتبال رده بالایی را در مسابقه رسمی شکست بدهد به آن پاداش می دهند و شکست و پیروزی فوتبال چنان حائز اهمیت است که با برد تیم ملی میلیون ها نفر از مردم فوتبال دوست در خیابان جشن و شادی برپا می کنند و با باخت تیم ملی مردم در خیابان ها شلوغی به راه می اندازند و ناراحتی خود را با آتش زدن اتوبوس ها و تخریب اماکن عمومی و دولتی بروز می دهند.

در ایران مربیان شاخص و نامدار زیادی داریم مانند : علی پروین، علی دایی، مایلی کهن، امیر قلعه نوعی، افشین قطبی و مجید جلالی که جام قهرمانی باشگا هی و ملی در کارنامه خود دارند. علی دایی اسطوره 

فوتبال ایران و آقای گل جهان شد اما سوال این است وقتی با کارلوس کی روش پرتغالی و این همه بازیکن ستاره تیم ملی ایران سالهاست که از رسیدن به جام قهرمانی ناکام می ماند . وزیر ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون فوتبال باید برای رسیدن تیم ملی به  قهرمانی در آسیا و رتبه شایسته در جام جهانی با مربی ایرانی یا خارجی که از کی روش حرفه ای تر و بالاتر باشد مثل فرگوسن ، گواردیولا، مورینیو و نظایر اینها قرارداد ببندند. این نمونه از مربیان می توانند سردار آزمون و کریم انصاری فرد و علیرضا جهانبخش و رضا قوچان نژاد و اشکان دژاگه و سامان قدوس را به مارادونا و مسی  آرژانتینی و رونالدو پرتغالی و نیمار برزیلی تبدیل نماید و در این صورت تیم ملی فوتبال ایران هم در آسیا و هم در جهان خواهد درخشید و پرچم نظام جمهوری اسلامی ایران در جام آسیا و جام جهانی به اهتزاز در خواهد آمد.

مهدی سلیمی مربی و کارشناس فوتبال ایران

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین