سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

آمار مرکز پژوهش‌ها و سازمان امور مالیاتی درباره فرار مالیاتی پزشکان دقیق نیست

عنوان

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس آمار مرکز پژوهش‌ها و سازمان امور مالیاتی درباره فرار مالیاتی پزشکان را دقیق ندانست و گفت که کارگروه ویژه‌ای در کمیسیون برای بررسی علل فضاسازی علیه جامعه پزشکی در خصوص مالیات تشکیل می‌شود.

حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز (دوشنبه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: این جلسه با حضور مسئولانی از وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی، سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان امور مالیاتی و کارشناسانی از مرکز پژوهش‌ها برای بررسی وضعیت پرداخت مالیات جامعه پزشکی تشکیل شد.

وی توضیح داد: با توجه به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس درباره فرار مالیاتی حدود ۶ هزار میلیارد تومانی پزشکان در سال ۹۷، کمیسیون به بررسی مبنای محاسبه این آمار پرداخت. توضیحات مرکز پژوهش‌ها این بود که درآمد و مالیات تعداد پزشکان فارغ‌التحصیل را محاسبه کرده است که به نظر ما نمی‌توانیم تعداد پزشکان را به تعداد درآمدهایشان در نظر بگیریم.

عابدی ادامه داد: از طرف دیگر طبق تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، مطب‌هایی که ۱۰ برابر حداقل درآمد در سال را دارند، احتیاجی به تکمیل اظهارنامه مالیاتی ندارند که حداقل درآمد پزشکان در بودجه ۹۷ نیز، ۳۳ میلیون تومان تصویب شد که ۱۰ برابر آن ۳۳۰ میلیون تومان می‌شود، اگر پزشکی تا این مبلغ گردش مالی داشته باشد نیازی به پر کردن اظهارنامه مالیاتی ندارد. بی‌تردید پزشکان زیادی شامل این ماده می‌شوند اما متأسفانه مرکز پژوهش‌ها مالیات آنها را نیز محاسبه کرده است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره موضوع نصب کارت‌خوان در مطب پزشکان نیز گفت: وجود دستگاه کارت‌خوان در مطب‌ها به‌خاطر جلوگیری از فرار مالیاتی یا پرداخت مالیات نیست بلکه علت اصلی آن رفاه حال بیماران است.

عابدی‌با ابراز تأسف از جو نامناسب ایجاد شده علیه پزشکان، اظهار کرد: از آن‌جا که آمار اعلام شده از سوی مرکز پژوهش‌ها و سازمان امور مالیاتی کشور درباره فرار مالیاتی پزشکان بر اساس تعداد فارغ‌التحصیلان پزشکی بوده و آمار دقیقی نیست، اعضای کمیسیون از توضیحات ارائه شده قانع نشدند و مقرر شد کارگروه ویژه‌ای جهت بررسی علل فضاسازی علیه جامعه پزشکی در خصوص مالیات تشکیل شود.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین