عرضه ۷۰ درصد بلیت های نوروزی؛

قیمت بلیت قطار در آستانه نوروز ثابت ماند

عنوان

تهران- ایرنا- معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: با همراهی شرکت های ریلی، قیمت بلیت قطار در نوروز امسال افزایش پیدا نکرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «سید حسن موسوی» عصر امروز در مراسم افتتاح قطارهای مسافری 5 ستاره نور، در نشستی خبری افزود: قیمت بلیت قطار از سال 94 تا تیرماه امسال افزایش نیافت و تیرماه 10 درصد به قیمت ها افزوده شد.
وی ادامه داد: برای ایام نوروز 2 میلیون و 10 هزار صندلی قطار برای جا به جایی مسافران در نظر گرفته شده و تاکنون 70 درصد از بلیت های نوروزی به فروش رفته است.
معاون شرکت راه آهن اظهار داشت: شرکت های ریلی مسافری، از ابتدای امسال تا اول اسفند، 53 میلیارد تومان تخفیف برای جذب مسافر اعمال کرده اند.
موسوی اظهار داشت: مجموع اقتصاد ریلی در اقتصاد ملی به دلیل صرفه جویی در حمل و نقل، کاهش تلفات جاده ای، مسایل زیست محیطی و هزینه های ناشی از نگهداری سود ده است.
وی افزود: با این حال این اقتصاد برای خود شرکت های ریلی مسافری سود ده نیست و به همین دلیل، راه آهن از این شرکت ها هزینه دسترسی دریافت نمی کند و هزینه لوکوموتیو را نیز تا 50 درصد اخذ می کند.
موسوی گفت: امیدواریم در سال 98 تسهیلاتی ارزان قیمت برای شرکت های ریلی مسافری پیش بینی شود تا بتوانند ناوگان خود را نوسازی کنند.
وی به پیشنهاد تخصیص ارز 4200 تومانی برای تامین قطعات این شرکت ها به هیات دولت اشاره کرد و ادامه داد: منابع ارزی مورد نیاز در مجموع 30 میلیون دلار است.
به گفته موسوی، 40 درصد از قطعات قطارهای مسافری از خارج کشور تامین می شود، با این حال سیاست راه آهن حمایت از بومی سازی است.
وی ضریب اشغال راه آهن در مسیرهای مختلف را 85 درصد عنوان کرد و افزود: این رقم در کشورهای پیشرفته حدود 55 درصد است؛ بنابراین به لحاظ ضریب اشغال مشکلی نداریم اما مجبوریم برای حمایت از قشرهای متوسط و ضعیف قیمت ها را به صورت دستوری پایین نگه داریم.
معاون مسافری راه آهن با اشاره به اینکه بلیت قطارهای 5 ستاره سقف قیمت ندارد، تاکید کرد: قیمت بلیت این قطارها بر اساس تقاضای تعیین می شود اما این قیمت نباید از سه برابر قطارهای 4 تخته 4 ستاره بیشتر باشد.
موسوی با اشاره به اینکه سیاست راه آهن افزایش کمی و کیفی در جا به جایی مسافر است، افزود: امسال نسبت به پارسال 13.8 درصد افزایش در جا به جایی مسافر داشتیم که در بخش حومه ای این عدد 19.8 و در بخش بین شهری 11.7 درصد بوده است.
وی از رتبه بندی قطارهای مسافری خبر داد و گفت: بر این اساس قطارها به 4 تخته 3، 4 و 5 ستاره، 6 تخته 2 و 3 ستاره و قطارهای صندلی و تندرو 3، 4 و 5 ستاره تقسیم می شوند و مسافران در زمان خرید بلیط می تواند درجه ستاره قطار را بر روی بلیت خود مشاهده کنند.
اقتصام**4018**9189

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین