تخلف ۳۴ مدرسه غیردولتی تهران در میزان شهریه دریافتی

عنوان

رییس سازمان مدارس غیردولتی گفت: برخی استان‌ها نظارت کافی بر شهریه مصوب ندارند و در شهر تهران ۳۴ مدرسه شهریه اضافه گرفتند اما هنوز مدیریت این شهر نحوه برخورد با مدارس متخلف را اعلام نکرده است.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مجتبی زینی وند امروز در اردوگاه شهید باهنر در جمع خبرنگاران با اشاره به مهم ترین برنامه های پیش روی مدارس غیردولتی اظهار کرد: مهمترین برنامه پیش روی ما بحث شهریه مدارس است؛ الگوی شهریه را متناسب با سال های گذشته آسیب شناسی کردیم و مواردی که باید اصلاح می شد، اصلاح شدند و هم اکنون در مرحله ورود اطلاعات آن هستیم و همه اطلاعات در قالب سامانه جمع آوری می شود.

وی افزود:  برای همه استان ها یک تقویم زمان بندی در نظر گرفته شده و تقریبا 7 استان کشور در حال ورود اطلاعات هستند و تا پایان این هفته آن را  ارائه خواهند داد همچنین تا پایان هفته آینده نیز  سایر استان ها باید اطلاعات را تکمیل و ارسال کنند.

رییس سازمان مدارس غیردولتی با بیان اینکه کارگروه الگو شهریه مطابق با ماده 16 قانون بررسی و تعیین می شود، گفت: کارگروه الگوی شهریه باید در مدارس تعریف شده، امسال این کارگروه را برای نخستین بار فعال کردیم، تمام مراحل تایید اطلاعات و اعلام شهریه مدارس با هزینه تمام شده توسط همان کارگروه مشخص می شود؛ سپس شورای نظارت استان آن را بررسی و تایید می کند و بعد آن شورای نظارت مرکزی به مواردی که مورد اعتراض موسسه باشد رسیدگی خواهد کرد.

زینی وند افزود: در بحث شهریه مدارس مشکل الگو نداشتیم چون شهریه هر مدرسه متناسب با آیتم های زمان و 7 سرفصلی که قانون مشخص کرده تعیین شده است همه این موارد به خوبی پیش می رود و در این زمینه مشکلی نیست بلکه مشکل ما از حیث اجرا است.

وی در ادامه توضیح داد:  برخی از استان ها، نظارت کافی بر روی شهریه مصوب را ندارند ؛ سال گذشته به این مسئله ورود کردیم و بیش از 500 بازدید در شهر تهران داشتیم که از این آمار 34 مدرسه شهریه اضافه گرفته اند؛ برای حل این مسئله وارد مکاتبه شدیم اما هنوز مدیریت شهر تهران نحوه برخورد با مدارس متخلف را به ما اعلام نکرده است .

رئیس سازمان مدارس غیردولتی تأکید کرد: باید متناسب با احکام با متخلفان رفتار شود و آنها باید شهریه اضافی که گرفته اند را بازگردانند؛ هفته گذشته مکاتباتی را با شهر تهران داشتیم و باید نوع برخوردی که با متخلفین داشتند را حتما به ما اعلام کنند؛ خوشبختانه در مدیریت جدید شهر تهران این جدیت وجود دارد.

زینی وند اظهار داشت: سال آینده بنای ما بر این است که استان ها باید فعالیت بیشتر و  نظارت کافی بر عملکرد مدارس از حیث دریافت شهریه متناسب با قانون را داشته باشند، در غیر این صورت ما در وزارتخانه هرچه قانون و آیین نامه تعیین کنیم باز هم با چالش مواجه می شویم.

ممکن است درصد کمی از مدارس غیردولتی به "بنگاه اقتصادی" تبدیل شوند

افرادی که خود در آموزش و پرورش بودند دائم به مدارس غیردولتی حمله می کنند

امیدواریم جمعیت مدارس غیردولتی توسعه پیدا کند

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین