خالدی: مجلس نباید از افراد با تجربه و کار کُشته خالی شود

عنوان

نماینده مردم لردگان در مجلس گفت که کار مجلس تصمیم گیری در حوزه‌های مختلف است بنابراین اقتضا می‌کند صاحب نظران و افراد کار کُشته در کنار جوانان در مجلس حضور داشته باشند.

محمد خالدی سردشتی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره معایب و محاسن مصوبه مجلس مبنی بر ممنوعیت کاندیداتوری برای انتخابات مجلس پس از سه دوره متوالی با بیان مخالفت خود با این مصوبه اظهار کرد: کار اصلی مجلس قانون‌گذاری و نظارت بر قوانین است و این کار دارای حساسیت است. بنده نماینده دور اول هستم اما فکر می‌کنم باید در مجلس نمایندگان با سابقه حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: از نظر من مجلس با دولت متفاوت است و اهمیت کار مجلس بیشتر از هر نهادی است. کار مجلس نیازمند به نخبگان و پیشکسوتان است.

وی افزود: در سایر کشورها این امر متفاوت است چرا که آنها دارای دو مجلس هستند. یک مجلس سنا که قانون گذاری را در سطح ملی انجام می‌دهد و در آن خبرگان و افراد با تجربه حضور دارند و عمدتاً نمایندگان پس از چند دوره نمایندگی در مجلس عوام به آنجا راه می‌یابند و تصمیمات ملی اتخاذ می‌کنند.

نماینده مردم لردگان در مجلس در ادامه اظهار کرد: بنده اعتقاد دارم که مجلس ما نباید از نمایندگان خبره خالی شود. تعداد افرادی که سه دوره متوالی در مجلس نماینده بودند بالا نیست. از آنجا که در مجلس تصمیمات کلان اتخاذ می‌شود و ممکن است عوائد و یا تبعات تصمیمات مجلس تا ۳۰ یا ۴۰ سال در کشور تأثیرگذار باشد، حضور افراد با تجربه و نخبه در مجلس ضروری است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: افرادی که دارای تجارب بیشتری در مجلس هستند از مسائل کشور اطلاعات بیشتری دارند و در قالب مناسب‌تر و آینده نگری بهتری مسائل را می‌بینند. از سوی دیگر نمایندگانی که در ادوار مختلف مجلس حضور داشتند از مقبولیت اجتماعی و سیاسی برخوردار هستند و قطعاً افراد توانمند و مؤثری هستند که مجلس نباید از این افراد خالی شود.

خالدی در ادامه تاکید کرد: قانون اساسی در خصوص انتخابات مجلس صراحتاً بازه زمانی تعیین نکرده است در حالی که برای ریاست جمهوری دو دور را در نظر گرفته است. به احتمال زیاد شورای نگهبان این مصوبه را تأیید نخواهد کرد.

نماینده مردم لردگان خاطرنشان کرد: جوان گرایی حرف قشنگ و پاستوریزه‌ای است و همه دنیا نیز این کار را انجام می‌دهند و امروز در بعد اجرایی جوان گرایی یک امر ضروری است. چراکه کار اجرایی دارای فیلد مشخصی است و دارای یک چهارچوب است. اما مجلس افراد با تجربه و صاحب نظر در حوزه‌های مختلف را می‌خواهد تا بتوانند تصمیمات درستی اتخاذ کنند. بنده اعتقاد دارم که باید از تیپ جوان نیز در مجلس حضور داشته باشد اما نباید مجلس از افراد با تجربه خالی شود.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین