مدیرعامل شل:

روسیه می‌تواند برترین تولیدکننده گاز طبیعی جهان شود

عنوان

مدیرعامل غول انرژی انگلیسی-هلندی انرژی، شل، می‌گوید: روسیه با دارا بودن بزرگترین ذخایر گاز کره زمین، می‌تواند به تولیدکننده شماره یک این سوخت در جهان تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، بن ون بیوردن، مدیرعامل غول انرژی انگلیسی-هلندی انرژی، شل، می‌گوید: روسیه با دارا بودن بزرگترین ذخایر گاز کره زمین، می‌تواند به تولیدکننده شماره یک این سوخت در جهان تبدیل شود.

تقاضای گاز طبیعی در جهان با سرعت بالایی در حال رشد است، چراکه گرایشی جهانی برای کنار گذاشتن زغال‌سنگ در تولید برق و استفاده از منابع موجود دیگر، مانند انرژی‌های تجدیدپذیر، به وجود آمده است.

ون بیوردن، در مقاله‌ای برای ریا نوستی، می‌نویسد: شانس روسی در این زمینه خیلی بالاست. او تاکید کرد این کشور بزرگترین صادرکننده گاز طبیعی جهان است.

او گفت: روسیه دومین تولیدکننده بزرگ گاز در جهان است، اما می‌تواند اولین باشد. در ۲۰ سال گذشته شرکت شل همکاری‌های بزرگی با روسیه داشته است که این شامل خط‌لوله نورداستریم۲ و تأسیسات ال‌ان‌جی ساخالین ۲ می‌باشد، اما ۲۰ سال آینده با توجه به دانش و تجربه روسیه، بسیار پربارتر خواهد بود و فقط باید از این فرصت به خوبی استفاده کرد.

طبق اعلام وزارت انرژی روسیه، در سال ۲۰۱۸ روسیه ۷۲۵.۱۷ میلیارد متر مکعب گاز تولید کرد که پس از آمریکا با ۸۶۱.۵ میلیارد متر مکعب (طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا)، رتبه دوم تولید جهان را به خود اختصاص داده است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین