معاون بنیاد شهید در گفت و گو با ایرنا:

اعتبارات حوزه فرهنگ کمتر از ۲ درصد است

عنوان

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در جامعه‌ ای زندگی می کنیم که اعتبارات کل حوزه فرهنگ کمتر از ٢ درصد است؛ در حالی که برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نهادینه کردن این فرهنگ باید اقدامات فرهنگی انجام شود که نیاز به بودجه دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن کاویانی راد در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: باید توجه ویژه دولتمردان به حوزه های فرهنگی بیشتر شود و میزان اعتبارات و بودجه مورد نیاز تا حد امکان افزایش یابد.
وی بدون اشاره به میزان اعتبارات حوزه فرهنگی بنیاد شهید ادامه داد: میزان اعتبار فرهنگی بنیاد شهید هم بسیار اندک است و به طور قطع جوابگوی فرهنگ کشور نیست.
کاویانی راد با بیان این که بودجه فرهنگی بنیاد شهید هم وضعیتی مانند اعتبارات حوزه فرهنگ کشور را دارد، اظهار داشت: بنیاد شهید تعهدات مختلف از نظر قانونی دارد که مجبور است مجموعه اینها را با هم اداره و مدیریت کند. خروجی کار به این صورت است که در عرصه عمل، محدودیت منابع و اعتبارات به صورت جدی وجود دارد و مانع این می شود که ما بتوانیم فعالیت ها را بر اساس نیاز انجام دهیم.
وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم با افزایش منابع به سطحی برسیم که هم وظیفه اولیه در ارائه خدمت به جامعه ایثارگری رعایت شود و شان وظیفه عمومی ما در مواجهه با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شکل گیرد و محقق شود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید همچنین گفت: برای جبران این محدودیت ها باید در قالب مشارکت دستگاه های مختلف اقدام شود تا بتوانیم برنامه های فرهنگی این حوزه را به خوبی اجرایی کنیم.
وی ادامه داد: البته تلاش رییس بنیاد شهید به شیوه ای است که بتوانیم محدودیت های بودجه ای در بخش فرهنگی را برطرف کنیم تا مشکلی در این زمینه ایجاد نشود. با عنایت حجت الاسلام سیدمحمدعلی شهیدی رییس بنیاد شهید تلاش می شود اگر کسری هم در حوزه فرهنگی وجود داشته باشد، در حد ضرورت ترمیم و جبران شود.
بر اساس آمارها ، تعداد کل جانبازان در کشور 574 هزار و 101 نفر است که 336 هزار و 282 نفر معادل 59 درصد جانبازان زیر 25 درصد و 237 هزار و 819 نفر معادل 41 درصد نیز جانبازان 25 درصد و بالاتر هستند؛ تعداد آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس 43 هزار و 173 نفر هستند. تعداد آزادگان در استان های مختلف کشور نیز 43 هزار و 58 نفر هستند.
اجتمام* 7268*1834

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین