فوتبال جهان| واکنش اینفانتینو به تهدید باشگاه‌های اروپایی برای تحریم جام جهانی باشگاه‌ها

عنوان

فوتبال جهان - رئیس فدراسیون جهانی فوتبال به تهدید چند باشگاه مطرح اروپایی برای تحریم نسخه جدید جام جهانی باشگاه‌ها واکنش خونسردانه‌ای نشان داد.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، به دنبال اعلام فیفا مبنی بر تغییر شیوه برگزاری رقابت های جام جهانی باشگاه و افزایش تعداد تیم های حاضر در آن به 24 تیم، برخی از باشگاه های مطرح اروپایی نسبت به این تغییر وکنش منفی نشان داده اند.

طبق اعلام اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) تعدادی از اعضای شورای فیفا به اتفاق علیه این موضوع اعتراض خود را اعلام کرده اند.

اتحادیه باشگاه های اروپا (ECA) به عنوان نهاد حامی حقوق تیم های فوتبال اروپا، بیانیه ای منتشر کرده بود که در آن آمده بود تیم های عضو این اتحادیه در جام جهانی باشگاه های جدید که قرار است از سال 2021 به صورت آزمایشی برگزار شود، شرکت نمی کنند و در مورد شرکت در این رقابت ها پس از سال 2024 (پایان مدت آزمایشی طرح افزایش تعداد تیم های جام جهانی باشگاه ها) هم باید ارزیابی های لازم صورت بگیرد.

یوفا نیز در بیانیه ای که برای خبرگزاری آسوشیتدپرس ارسال شده است، آورده: یوفا با دیدگاه اتحادیه باشگاه های اروپا در این مورد که تقویم بازی های بین المللی سال 2021 گزینه هایی واقع بینانه برای برگزاری جام جهانی باشگاه ها به صورت 24 تیمی را فراهم نمی آورد، موافق است. این رقابت ها نباید در مقطع زمانی برگزار شود که بازیکنان سزاوار فرصت استراحتی که حق شان است برگزار شود. یوفا از دیدگاه سهامدارانش در خصوص تغییر شیوه برگزاری جام جهانی باشگاه ها حمایت می کند و وظیفه خود می داند که از سلامت بازیکنان حفاظت کند.

با تمام این ها جانی اینفانتینو، رئیس فیفا چندان نگران تحریم شدن جام جهانی باشگاه ها نیست. او گفت: ما امیدوارم که تمام تیم های بزرگ در این رقابت ها شرکت کنند. در این خصوص بحث هایی مثبت و سازنده صورت گرفته است و این روند ادامه خواهد داشت. ما به مذاکره در این باره ادامه می دهیم اما امروز مسئولیت مان این است که تصمیمی اتخاذ کنیم و باید با مسائل سازمانی مرتبط با این موضوع دست و پنجه نرم کنیم.

48 تیمی شدن جام جهانی 2022، طرحی قابل اجرا

یکی دیگر از مباحثی که اینفانتینو و همکارانش در فیفا به آن پرداخته اند، 48 تیمی شدن جام جهانی 2022 قطر است. گویا فیفا قصد دارد به قطر فشار بیاورد که به 48 تیمی شدن جام جهانی رضایت دهد و به همین منظور طرحی برای بر برگزاری تعدادی از بازی های آن رقابت ها در حداقل دو تا چهار استادیوم دیگر در یک کشور همجوار با قطر برگزار شود. کشورهای مورد مطالعه برای شراکت در برگزاری جام جهانی 2022 نیز شامل امارات، بحرین، کویت، عمان و عربستان بوده اند اما در صورت تصویب این طرح، این قطری ها خواهند بود که شریک خود را انتخاب خواهند کرد.

اینفانتینو درخصوص احتمال 48 تیمی شدن جام جهانی 2022 گفت: من فکر می کنم که ما در فیفا، وظیفه داریم این موضوع را بررسی کنیم. 48 تیمی شدن جام جهانی امکان پذیر است.  ما با همه اتحادیه ها و فدراسیون های مان مشورت کرده ایم و 90 درصد آنها موافق افزایش هستند با این حال همه چیز به این آسانی هم نیست. ما نمی توانیم یک تصمیم ساده بگیریم. باید همه چیز را بسیار محتاطانه بررسی کنیم به همین دلیل داریم مسائل را با دقت در کنار قطری ها بررسی کنیم تا ببینیم چه پیشنهادهایی می توانیم ارائه کنیم. چیزی که مشخص است، این است که اگر قرار به 48 تیمی شدن جام جهانی باشد، در مورد آن در ماه ژوئن تصمیم می گیریم، آن وقت تعدادی از بازی ها باید در بعضی کشورهای همسایه قطر برگزار شود.

فوتبال جهان| اینفانتینو: باید تا ماه ژوئن تعداد تیم های جام جهانی 2022 را تعیین کنیم

طرح پیشنهادی فیفا برای برگزاری تعدادی از بازی های جام جهانی در کشورهای همسایه قطر، با توجه به شرایط ژئوپولیتیک موجود در منطقه خلیج فارس و نبود روابط دیپلماتیک میان قطری و دو همسایه عربی اش، عربستان و امارات، با چالش هایی روبه رو است.

اینفانتینو در این خصوص هم اظهار داشت: ما شرایط منطقه خلیج فارس را می دانیم اما خوش شانس هستیم که از منظر فوتبال به این قضیه نگاه می شود. در فوتبال تنها چیزی که اهمیت دارد فوتبال است. من از واکنش قطر بسیار راضی هستیم. این اولین باری بود که ایده 48 تیمی شدن جام جهانی با آنها مطرح شد و واکنش شان مثبت بود. اگر چنین اتفاقی رخ دهد عالی می شود. اگر نشود باز هم عالی خواهد بود. حداقل ما حسرت اینکه چرا شرایط را برای 48 تیمی کردن جام جهانی بررسی نکردیم را نمی خوریم. این پیشنهاد در ماه ژوئن به شورای فیفا ارائه و در کنگره فیفا مورد بررسی قرار می گیرد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین