وزیر بهداشت:

پوشش صد درصدی واکسیناسیون علیه ۶ بیماری

عنوان

وزیر بهداشت گفت: توانستیم در برهه‌ای با ۵ دلار، کودکان را علیه ۶ بیماری مسری واکسینه کنیم.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، سعید نمکی وزیر بهداشت در جلسه‌ای که با حضور خبرنگاران برگزار شد گفت: بسیاری از مواردی که در کشورهای مختلف مانند فساد مشاهده می‌شود به دلیل نبود مسئولان پاسخگو و رسانه مطالبه‌گر است.

نمکی گفت: یکی از نشانه‌های توسعه یافتگی داشتن رسانه فعال است، در عرصه خاصی از نظام سلامت پا گذاشته‌ایم در دستاوردهای بهداشتی و درمانی توانستیم در منطقه جایگاه مناسبی کسب کنیم.

وی افزود: در زمینه کاهش مرگ‌ومیر نوزادان توانستیم جایگاه خوبی کسب کنیم، در عرصه پژوهش دستاوردهای ما عظیم است با توجه به اینکه نسبت به وزارت علوم بودجه کمتری داشته‌ایم.

وزیر بهداشت گفت: در رابطه با کاهش مرگ‌ومیرها به یک دهم آمار سال ۵۷ رسیدیم، داروهای تولید در داخل قبل انقلاب ۲۵ درصد بود اما اکنون به ۹۷ درصد رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز حدود ۱۸هزار مرکز ارایه خدمات بهداشتی داریم، در دانشکده‌های دولتی ۶۱۰۰ دانشجوی پزشکی داریم که این موضوع نشان می‌دهد این موضوعات جزو اولی‌ترین مباحث است.

نمکی افزود:  با ۵ دلار کودکان را علیه ۶ بیماری مسری واکسینه کردیم و امروز توانستیم با پوشش واکسیناسیون ۱۰۰درصدی آمار مرگ‌ومیرها را کاهش دهیم.

وزیر بهداشت گفت: مراقب پس از زایمان و حفظ کودکان مثل آموزش تغذیه با شیر مادر توانستیم به سلامت کودکان کمک کنیم.

نمکی تصریح کرد: عوامل خطرزایی مثل سرطان‌ها، حوادث جاده‌ای و بیماری‌های غیرواگیر تهدید کننده سلامت هستند و ما کمترین نقش را در کنترل آنها داریم و اینجا نقش بسیار مهم رسانه‌ها خودش را نشان می‌دهد.

وی گفت: در عرصه بیماری‌های واگیر دار وارد عرصه نوین شدیم، بیماری‌های منطقه‌ای مثل سالک بیماری سل مقاوم به درمان در افراد مبتلا به ایدز از جمله بیماری‌های نوین هستند که باید برای آنها برنامه بریزیم.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین