تاجران هندی خواستار آتش زدن کالاهای چینی شدند

عنوان

کنفدراسیون تاجران هند (CAIT) اعلام کرد که در ۱۹ مارس برای این که درسی به چین داده شود، کالاهای چینی را به آتش خواهند کشید.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از اسپوتنیک، کنفدراسیون تمام تاجران هند (CAIT) اعلام کرد که در ۱۹ مارس برای اینکه درسی به چین داده شود، کالاهای چینی را به آتش خواهند کشید.

این اقدام پس از این انجام می‌شود که چین درخواست آمریکا، انگلستان و فرانسه، برای تحریم کردن مؤسس گروه تروریستی جیش محمد پاکستان را در سازمان ملل رد کرد.

سازمان کایت که حداقل نماینده ۷۰ میلیون تاجر است، در بیانیه‌ای اعلام کرد: زمان آن آمده است که چین تاوان نزدیکی خود به پاکستان را بپردازد. کایت کمپینی ملی را برای بایکوت کالاهای چینی در جامعه تاجران هند به راه انداخته است و از تاجران می‌خواهد کالاهای چینی را خرید و فروش نکنند.

این بیانیه توسط اشوانی مهاجان، رهبر سازمان سوادشی جاگران مانش، با روابطی نزدیک با حزب نخست‌وزیر نارندرا مودی، مورد تاکید قرار گرفت. مهاجان درخواست پدر ملت، ماهاتما گاندی، برای بایکوت کالاهای چینی را احیا کرد.

مهاجان توئیت کرد: با درس گرفتن از تاریخ، بهترین راه شکست دادن چین، بایکوت کالاهای این کشور و اقدام قدرتمند دولت در جبهه تجاری است. او در این توییت خود عکس یک صفحه روزنامه از ۱۹۲۱ را منتشر کرد که در بخشی از جنبش گاندی بر علیه حکومت استعماری انگلستان، از مردم هند خواسته شده بود لباس‌های ساخت خارج را به آتش بکشند.

وزیر مالی هند، آرون جایتلی، در مورد هرگونه نتیجه‌گیری آنی هشدار داد و گفت این یک مساله دیپلماتیک است و هند پس از تفکر دقیق به آن پاسخ خواهد داد.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین