۴ میلیون موش، همسایه تهرانی‌ها هستند

عنوان

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به آخرین آمار موش‌های شهر تهران گفت: آخرین آمار اخذ شده نشان می‌دهد که ۴ میلیون موش در تهران زندگی می‌کنند.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا تحصیلی در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از زمانی که بنده مسئولیت این شرکت را در تاریخ 15 مهرماه 97 پذیرفتم، شرکت وضعیت خوبی نداشت و صحبت هایی مبنی بر انحلال آن در شورای شهر تهران مطرح بود و علت آن نیز عدم درآمدزایی و بدهی های انباشته شده شرکت بود. در آن مقطع شرکت با انباشتی از پرسنل روبرو بود اما در نهایت با تلاش همکارانم و البته حمایت شهردار مشکلات برطرف شد و هم اینک شرایط خوبی را پیدا کرده ایم.

تحصیلی با اشاره به تعدد وظایف شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران تصریح کرد: 7 الی 10 وظیفه برای این مجموعه طراحی شده است که مهمترین و نخستین وظیفه در بند 20 ذیل ماده 55 قانون شهرداری ها در ارتباط با انتقال صنایع مزاحم به خارج از تهران است که بر مبنای این قانون؛ شرکت ساماندهی و مشاغل شهر تهران ثبت شده است. در سال های گذشته تعدادی از مشاغل مزاحم از جمله صنایع پوست و دباغ، چوب، آهن و اوراقچی ها به خارج از تهران منتقل شده است. ضمن اینکه این شرکت وظیفه نظارتی و ساماندهی بر جایگاه های CNG در سطح شهر تهران برعهده دارد.

وی در ادامه به نظارت بر کیوسک های مطبوعاتی اشاره کرد و گفت: ساماندهی جمعه بازارها، شب بازارها، جمع آوری سگ های ولگرد، مبارزه با حیوانات موذی و جونده و همچنین نظارت بر خرید و فروش خودروها در 4 مرکز در سطح شهر تهران از دیگر وظایف شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل محسوب می شود. یکی از موضوعاتی که به صورت ویژه در شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران پیگیری شده است الکترونیکی و مکانیزه کردن پرونده انتقال مشاغل به خارج از تهران است که بر همین اساس و طی طرحی که مورد توجه شهردار تهران نیز قرار گرفته است از سال آینده تمام مراجعات کارشناسان به محلات برای انتقال مشاغل مزاحم تا فرایند صدور مجوز به صورت الکترونیکی و مکانیزه خواهد بود.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران ادامه داد: یکی دیگر از برنامه هایی که در دستور کار این شرکت قرار گرفته راه اندزای کیوسک های هوشمند است که در این زمینه طرح هایی مورد بررسی و در نهایت یک طرح مورد توجه قرار گرفته است. کیوسک های مطبوعاتی حدود 30 سال است در معابر عمومی و خیابان ها فعالیت می کنند و سال های سال است که نه قراردادی دارند و نه پیش قراردادی امضا می کنند و ماهیان مبلغ بسیار کمی تحت عنوان اجاره پرداخت می کنند که با راه اندازی کیوسک های هوشمند شرایط مناسب تری برای فعالیت آنها در سطح شهر تهران فراهم خواهد شد.

تحصیلی افزود: در طرح کیوسک های هوشمند علاوه بر تغییر ظاهر و پیکره کیوسک ها الزاماتی برای آنها از جمله استفاده از خودپردازها و تابلوهای مانیتورینگ پیش بینی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در ادامه نشست خبری خود با اشاره به اینکه 3 قیمت نیز برای اجاره و پیشقرارداد کیوسک ها در سال آینده پیش بینی شده است گفت: این قراردادها براساس مناطق طراحی خواهد شد. علاوه بر اینکه شرکت ساماندهی جلسه ای را با اتحادیه کیوسک داران در ارتباط با افزایش کرایه آنها برگزار کرده است.

وی در ادامه در ارتباط با حواشی پیش آمده بازار جنتآباد طی ماه های گذشته گفت: 5 سال پیش و در زمان مدیران وقت شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران، قراردادی با یکی از پیمانکاران به امضا رسید که بر اساس آن، پیمانکار متعهد شد 2 میلیارد و 200 میلیون تومان بابت این 5 سال پرداخت کند.

تحصیلی افزود: متاسفانه در ادامه پیمانکار اقدام به اخذ پول پیش از غرفه داران کرد که این برخلاف قرارداد تنظیم شده بود چرا که بر اساس آن قرارداد آمده بود که پیمانکار رقمی بابت پیش قرارداد دریافت نکند که پیمانکار مربوطه حدود 8 میلیون تومان پول پیش از حتی خانواده های بی سرپرست که شهرداری تهران تاکید داشت که از آنها مبلغی دریافت نشود پول دریافت کرده بود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: در ادامه پیمانکار نیز مدعی شده بود که هزینه هایی برای این بازار کرده است و سپس با همراهی برخی از اقوام و خویشاوندان خود اقدام به تحریک غرفه داران کرد که در ادامه شرکت ساماندهی اقدام به شکایت از فرد اشاره شده کرد. در حال حاضر موضوع ختم به خیر شده است و شرکت ساماندهی اجازه فعالیت را به غرفه داران تا تعیین تکلیف نهایی داده است. علاوه بر اینکه پرونده فرد اشاره شده هم اکنون در دادگاه در حال بررسی است و وی ممنوع الخروج شده است.

تحصیلی همچنین در ارتباط با ممنوعیت فروش سیگار در کیوسک های روزنامه فروشی گفت: این موضوع بر اساس بخشنامه بازرسی کل کشور ممنوع است و کیوسک داران فقط می توانند اقدام به فروش تنقلات بسته بندی شده استاندارد کنند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در ادامه نشست خبری با اشاره به طرح استقبال از بهار و مبارزه با حیوانات موذی و جونده تصریح کرد: در همین ارتباط محورهای شاخص در 22 منطقه تهران شناسایی و شرکت ساماندهی اقدام به طعمه گذاری و مبارزه با حیوانات موذی و جونده کرده است. این طرح از هفته گذشته در محورها و معابر اصلی آغاز شده است ضمن اینکه کارشناسان این شرکت نیز دیدارهای چهره به چهره ای با شهروندان و ارائه خدمات به آنها داشته است.

وی در ارتباط با نحوه مبارزه با حیوانات موذی و جونده گفت: استفاده از تله و فوم از مواردی است که برای مبارزه با موش های استفاده خواهد شد.

تحصیلی در ارتباط با تعداد موش های شهر تهران تصریح کرد: براساس آمار تعداد موش ها 4 میلیون است.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درباره میزان تلفات و لاشه های موش هایی که در طرح استقبال از بهار از بین رفته اند گفت: نمی توان آمار دقیقی ارائه کرد اما تا پایان فروردین این آمار اعلام خواهد شد.

تزریق فوم به لانه، روش جدید مبارزه با موش های تهران

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین