در بازار جهانی؛

قیمت نفت خام برنت با اندکی افزایش به ۶۷.۷ دلار رسید

عنوان

قیمت نفت در معاملات همچنان به علت کاهش تولید اوپک و تحریم‌های ایران و ونزوئلا ۲۱ سنت افزایش یافت و در نزدیکی بالاترین رقم سال ۲۰۱۹ قرار گرفت.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز در نزدیکی بالاترین رقم سال 2019 قرار گرفت که به علت کاهش تولید اوپک تقویت شده است.

تحریم‌های آمریکا علیه تولیدکنندگان نفت ایران و ونزوئلا نیز قیمت ها را تقویت کرد، اما تاجران می‌گویند، قیمت در بازار با افزایش تولید آمریکا محدود شده است.

هر بشکه نفت خام آمریکا با 3 سنت افزایش 59.12 دلار معامله شد و در حقیقت تغییر چندانی با قیمت روز گذشته ندارد و در نزدیکی بالاترین رقم 2019 برابر با 59.23 دلار قرار دارد که دیروز رقم خورد.

هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با 21 سنت افزایش 67.75 دلار فروخته شد که به بالاترین رقم سال 2019 که هفته گذشته ثبت شد، نزدیک است.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام دیروز، نشست برنامه‌ریزی شده در ماه آوریل را لغو کرد که به معنای ادامه توافق کاهش تولید حداقل تا ماه ژوئن است؛ زمانی‌که نشست بعدی برنامه‌ریزی شده است.

به گفته تاجران، همچنین قیمت‌ها با تحریم‌های آمریکا علیه صادرات نفت ایران و ونزوئلا بیشتر تقویت شده است.

خارج از اوپک، تحلیلگران منتظر آمار تولید نفت خام آمریکا هستند که بیش از 2 میلیون بشکه در روز از اوایل سال 2018 افزایش یافته و به حدود 12 میلیون بشکه در روز رسیده است.

نگرانی‌هایی به لحاظ تقاضا در مورد رکود اقتصادی وجود دارد که مصرف سوخت را کم می‌کند.

انتهای پیام/ب

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین