وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد

اتصال اردبیل و تبریز به خط ریلی در سال آینده/ راه‌اندازی اپلکیشن هواشناسی جاده‌ها از اردیبهشت

عنوان

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا تابستان سال آینده تبریز به شبکه سراسری راه‌آهن وصل می‌شود، گفت: یک تیم در حال بررسی سانحه امروز کشتی کانتینری بندر شهید رجایی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مراسم بهره‌برداری از ۲۷ دستگاه سالن مسافری، سه دستگاه واگن ترانسفر و ۲۰ سالن ریل‌باس امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن در ایستگاه راه‌آهن تهران بهره‌برداری انجام شد. در این مراسم محمد اسلامی به تفاهم‌نامه صبح امروز با سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد و گفت:‌این سند موجب افزایش ظرفیت ناوگان ریلی مسافری تا ۲۹ درصد و باری تا ۴ درصد می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در این دو سال ۴ استان همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و گیلان به شبکه ریلی متصل شد و تا تابستان ۹۸ هم خط آهن به تبریز می‌رسد و سپس به استان اردیبل می‌رویم.

وی بیان کرد: زیرساخت‌های ریلی کشور توسعه یافته است و ظرفیت قطارهای ما پاسخگوی نیاز مردم نیست. ما از تسهیلات قانون بودجه، تبصره ۱۸ برای سازنده و بهره‌بردار تسهیلات یارانه‌ای در نظر گرفته‌ایم.

وی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین نکات این است که به اقتصاد شرکت‌های ریلی توجه کنیم، عدم تناسب درآمد و هزینه برای شرکت‌های ریلی موجب می‌شود نتوانند تعهدات خود را اجرا کنند.

 وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد پرداخت حقوق و عیدی کارگران راه آهن بیان کرد:‌همه کارگران و کارکنان عیدی و حقوق دریافت کرده‌اند. ما در سال ۹۸ سیاستی را دنبال می‌کنیم که جذابیت خدمات ریلی در بخش مسافری و باری به توازن برسد. اطمینان می‌دهیم این وقایع دیگر تکرار نمی‌شود.

وی همچنین با اشاره به حادثه کشتی کانتینری در اسکله بندر شهید رجایی گفت: تیم بررسی سانحه در حال بررسی وضعیت است و این حادثه فقط یک مصدوم داشته است که منتظر گزارش تیم بررسی سانحه هستیم.

وی گفت: امروز تبالوی دیجیتالی اطلاع‌رسانی سفر رونمایی شده است و سامانه اطلاع‌رسانی قطارها به صورت اپلیکیشن‌ موبایلی به زودی راه‌اندازی می‌شود.

اسلامی تأکید کرد: رئیس سازمان هواشناسی وعده داده است از اردیبهشت سال آینده اپلیکیشن هواشناسی جاده‌ها مربوط به موبایل راه‌اندازی شود.

انتهای پیام/ب

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین