سنای فرانسه از ۳ نفر از نزدیکان مکرون شکایت می‌کند

عنوان

سنای فرانسه از سه نفر از نزدیکان رئیس جمهور این کشور به علت شهادت دروغ در پرونده کارمند سابق الیزه به دادستانی شکایت می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه فرانس بیست و چهار، سنای فرانسه از سه نفر از نزدیکان امانوئل مکرون، رئیس جمهور این کشور به علت شهادت دروغ در پرونده الکساندر بنالا، کارمند سابق الیزه به دادستانی شکایت می کند.

به گزارش این شبکه تلویزیونی، صبح امروز پنجشنبه نشستی در مجلس سنای فرانسه برگزار شد که اهمیت آن به اندازه شورای اداری سنا بود. از افرادی که با ماجرای الکساندر بنالا، همکار سابق مکرون مرتبط بودند، خواسته شد برای بیان اظهارات خود در این نشست شرکت کنند.

این نشست برای آن برگزار شد که در خصوص پرونده بنالا، همکار سابق مکرون در کاخ الیزه و نیز پرونده بسیاری از افراد مسئول در این پرونده، آیا باید به دستگاه قضایی فرانسه شکایت کرد یا خیر. تصمیم در این باره از نظر بُعد سیاسی این پرونده، بسیار حساس بود، اما سناتور ها در نهایت تصمیم گرفتند به دادستانی فرانسه شکایت کنند.

بسیاری از سناتور ها از جمله ویکتور آنلوقه حتی پیش از پایان نشست امروز در شبکه های اجتماعی اعلام کردند در خصوص موارد اتهام پرونده "الکساندر بنالا Alexandre Benalla"، "ونسان کرز Vincent Crase" و نیز سه نفر از نزدیکان امانوئل مکرون به علت دادن شهادت دروغ به دادستانی شکایت خواهند کرد.

"الکسی کولر Alexis Kohler, " دبیر کل دفتر ریاست جمهوری، "پاتریک استخودا Patrick Strzoda," مدیر کابینه امانوئل مکرون و "ژنرال لیونل لاورنی Lionel Lavergne" رئیس گروه امنیتی دفتر ریاست جمهوری، نزدیکان امانوئل مکرون هستند که در ماجرای بنالا شهادت دروغ داده اند.

الکساندر بنالا به علت رفتار خشونت آمیز خودسرانه با یکی از تظاهرکنندگان در راهپیمایی ژوئیه سال ۲۰۱۸ در پاریس محاکمه و بیستم همان ماه از سمت خود در دفتر ریاست جمهوری برکنار شد. بنالا پیش از این در خصوص استفاده از گذرنامه های دیپلماتیکی پس از برکناری از سمتش در الیزه متهم شد، اما دفتر ریاست جمهوری فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد "الیزه در خصوص استفاده بنالا از گذرنامه های دیپلماتیک که دولت فرانسه در چارچوب سمتی که در این نهاد داشت در اختیار وی قرار داده بود، هیچ گونه اطلاعاتی ندارد".

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین