بازسازی خانه‌های مددجویان بهزیستی سیل زده در استان گلستان

عنوان

مدیر کل بهزیستی استان گلستان با اشاره به اینکه هنوز نمی‌توان آمار دقیقی از تخریب واحدهای مسکونی مددجویان در ۳ شهرستان ن (آق قلا، گند و گمیشان) از توابع استان گلستان اعلام کرد، گفت: پس از فروکش کردن سیل، بازسازی واحدهای مسکونی آغاز خواهد شد.

- اخبار اجتماعی -

ابراهیم غفاری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به وقوع سیل در شهرستان های استان (آق قلا، گنبد و گمیشان) اظهار کرد: از ابتدای وقوع این حادثه بخشنامه ای از سوی بهزیستی استان به روسای بهزیستی شهرستان های تابعه و به خصوص ادارات بهزیستی 3 شهرستان آق قلا، گند و گمیشان مبنی بر کمک رسانی ابلاغ شد.

وی افزود: طبق هماهنگی های صورت گرفته و البته بازدیدهایی که به صورت میدانی از 3 شهرستان اشاره شده صورت گفته است، هیچ خسارتی به مراکز تحت پوشش سازمان بهزیستی اعم از مراکز نگهداری معلولان، سالمندان و مراکز نگهداری کودکان و حتی کمپ های اعتیاد ترک اعتیاد وارد نشده است.

مدیر کل بهزیستی استان گلستان ادامه داد: طی بازدیدهای صورت گرفته تنها به چند مرکز غیردولتی در شهرستان آق قلا خسارتی وارد شده است که البته میزان خسارت نیز بسیار جدی نیست.

غفاری در پاسخ به این پرسش که آیا در سیل اخیر خسارتی نیز به خانه های مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان گلستان وارد شده است یا خیر گفت: البته الان نمی توان در این زمینه اظهار نظر کرد و باید پس از فروکش کردن سیل و فرآیند امدادرسانی در این زمینه اطلاعات لازم اعلام شود.

وی در ارتباط با امدادرسانی سازمان بهزیستی استان گلستان به مددجویان خود در 3 شهرستان آق قلا، گنبد  و گمیشان، تصریح کرد: از روز گذشته اکیپ هایی برای خدمترسانی به مددجویان پیش بینی شده است.

مدیر کل بهزیستی استان گلستان ادامه داد: یکی از اقداماتی که در شهرستان آق قلا انجام شده است انتقال نوزادان و کودکانی که در مرکز نگهداری می شدند به گرگان بوده که در این زمینه این کودکان به مرکزی در گرگان منتقل شده اند.

غفاری همچنین در ارتباط با بازسازی خانه های مددجویان سیل زده در 3 شهرستان اشاره شده گفت: قطعا پس از فروکش کردن سیل و اعلام آمار دقیق خسارت، سازمان بهزیستی گلستان فرآیند بازسازی خانه های این افراد را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

وی در ارتباط با فرآیند کمک های مردمی به سیل زدگان شهرستان های گنبد، آق قلا و گمیشان تصریح کرد: هموطنان می توانند از طریق شماره حساب های سازمان بهزیستی و همچنین ادارات بهزیستی شهرستان ها مذکور، کمک های خود را به سیل زدگان اهدا کنند.

اطلاعیه هلال احمر درباره مناطق سیل زده و مسافرت های نوروزی

مرگ 2 کودک بر اثر سیلاب و ریزش منزل مسکونی در گلستان

فیلم/ تصاویر هوایی اورژانس از گستردگی سیل در استان گلستان

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین