حجت‌الاسلام خاتمی: با کاغذبازی‌های اداری نمی‌توان انتظار رونق تولید داشت/ اروپا همراه با آمریکاست

عنوان

امام جمعه موقت تهران گفت: برای رونق تولید باید کار را آسان کرد و تولیدکننده نباید با بروکراسی و کاغذبازی اداری روبرو شود. با این کاغذبازی‌های اداری نمی‌توان انتظار رونق تولید داشت.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در ابتدای خطبه دوم اولین نمازجمعه تهران در سال 98 اظهار داشت: فضای کشور به دلیل نوروز و سالروز میلاد حضرت علی (ع) که افتخار بشر است، فضای بسیار شادی است و امیدواریم همیشه این شادی را در کشور شاهد باشیم و خدا را شاکریم که سال نو همراه با سالروز میلاد امیرالمومنین (ع) بود که عده ای توفیق ویژه یافتند و در این روزها معتکف شدند.

وی افزود: از کسانی که در روزهای نوروز برای کارهای خدماتی اورژانسی، پلیسی و... مشغول کارند تشکر می کنیم. رانندگان با دقت مسافرت کنند. مسئولان مشغول رفع مشکل سیل زدگان هستند که البته همه باید دست به دست هم بدهیم تا مشکلات هرچه زودتر رفع شود.

حجت الاسلام خاتمی در مورد نامگذاری سال ها گفت: نامگذاری ها از سال 73 توسط رهبری انجام شد و تدبیر بسیار حکیمانه ای است و تشریفاتی و شعاری نیست، بلکه کار کارشناسی شده و نیاز کشور در نظر گرفته و راه حل نیاز کشور و پر کردن خلا بیان شده و در حقیقت نقشه راه سال است. چندین سال است که رهبری تشخصی داده اند، مشکل اول کشور اقتصادی است. هرساله شعبه ای از اقتصاد مقاومتی است. امسال ایشان رونق تولید را مطرح کردند که از ارکان اقتصاد مقاومتی است. فرمایش رهبری در ابتدای سال سند بالادستی است.

وی افزود: وضعیت اقتصادی کشور نیاز به گفتن ندارد، لیکن 5 نکته در رابطه با رونق تولید است. نخست رسانه ها فرهنگ سازی کنند و این بسیار مهم است. صدا و سیما در این عرصه می تواند نقش کلیدی داشته باشد. نکته دوم تولید مرغوب است. اگر تولید مرغوب باشد، نیاز به تبلیغات ندارد. مرغوبیت خود تبلیغات می آورد. نکته سوم امنیت اقتصادی نقش کلیدی در رونق دارد. مبارزه با فساد و قاچاق بخشی از امنیت اقتصادی است. چهارمین نکته این است که برای رونق تولید باید کار را آسان کرد و تولیدکننده نباید با بروکراسی و کاغذبازی اداری روبرو شود. با این کاغذبازی های اداری نمی توان انتظار رونق تولید داشت. تلاش شود سد راه رونق برداشته شود. نکته پنجم این است که شرط رونق اقتصادی جلوگیری از واردات غیرضروری است.

حجت الاسلام خاتمی در ادامه خطبه دوم به سفرهای روحانی به عراق و سرلشکر باقری به سوریه اشاره داشت و گفت: آمریکایی ها از سال ها قبل گفتند که باید خاورمیانه جدید شکل بگیرد. یعنی اینکه عراق، سوریه و لبنان را در سلطه خود بگیرند. به فضل خدا نه تنها خاورمیانه جدید شکل نگرفته، بلکه مقاومت ضد آن ها تشکیل شده است. این سفرها مقاومت را تقویت کرد. مقاومتی خار در چشم استکبار و استخوان در گلوی آن هاست و این مقاومت تومار استکبار را در هم خواهد درید.

امام جمعه موقت تهران همچنین بیان داشت: هفته گذشته در نیوزلند تروریست ها حمله کردند و نمازگزاران جمعه را به گلوله بستند. در این رابطه 3 نکته دارم. نخست اینکه عامل جنایت با صراحت خود را نژادپرست و همفکر ترامپ نامید. سبب این جنایت، اسلام هراسی سالیان طولانی دنیای غرب است. گلوله های این ها بود که به جان مسلمانان اصابت کرد. نکته دوم اینکه همفکران این تروریست حاضر نشدند بگویند حمله تروریستی بلکه گفتند حمله مسلحانه، اگر مسلمانی کشته شود تروریستی نیست، اما اگر گربه آن ها کشته شود، تروریستی است. از نگاه آنان تروریسم خوب و بد وجود دارد. نکته سوم اینکه حمله غرب به ایران نیست، بلکه حمله غرب به اسلام است و باید در مقابل این ها فعالانه و شجاعانه ایستاد.

وی در خصوص لیبرال دموکراسی غرب گفت: رهبری دیروز چهره منافقانه اروپا را برای مردم به خوبی تشریح کردند. با پیروزی انقلاب سوسیال دموکراسی شرق فروپاشید و یکی دو سال قبل از فروپاشی شوروی، امام در این رابطه پیش بینی کردند. پس از آن لیبرال دموکراسی غرب احساس کرد رقیبی ندارد، اما اکنون در سراشیبی سقوط است. پلیس سفیدپوست در آمریکا، سیاه پوست را می کشد. در فرانسه پلیس با معترضان برخورد می کند، می کشد و کور می کند. آن ها در برابر نسل کشی یمن و حکام بحرین سکوت کرده اند و نفس می کشند. جلوی چشم آن ها آمریکا از توافق نامه برجام خارج شد، اما کاری نکردند. اروپا با آمریکا همراهی کرد. وزیرخارجه فرانسه دروغ می گوید که به رغم خروج آمریکا از برجام تلاش قابل توجه برای حفظ برجام داشتیم. کانال مالی اروپا فریبنده است و به تعبیر رهبری به شوخی تلخ شبیه است. بعد هم او گفته که تلاش های ما به حکم چک سفید امضا است. خجالت بکشید، مردم تان را می کشید و کورشان می کنید، اما باز دم از حقوق بشر می زنید. شما حقوق بشر می فهمید؟ گور پدرتان با این چک سفید امضای تان. ما به فضل خدا می ایستیم و از منافع خودمان دفاع خواهیم کرد.

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام خاتمی همچنین در خطبه نخست نمازجمعه امروز تهران با تبریک تحویل سال نو عنوان کرد: سال های عمر فرصت های مغتنم الهی است. امام علی (ع) فرمودند که "فرصت ها مانند ابرها می گذرند". فرصت های خیر را باید غنیمت بدانیم و سال جدید را سال توشه برداری برای قیامت خود بدانیم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به آیاتی از قرآن کریم عنوان کرد: بهار فصل زنده شدن طبیعت است و از زمین گیاهان زیبا برمی خیزند. قرآن کریم می فرماید که نگاه ما به بهار، باید نشان بین باشد. بهار نشانی از معاد است که مردگان زنده خواهند شد که هیچ تردیدی در آن نیست. قرآن علاوه بر بهار طبیعت، به بهار جان انسان ها هم اشاره کرده اند. برخی جان ها زنده و برخی مرده هستند. جان مُرده ، جانی است که با خدا قهر است. لبیک گفتن به خدا و پیامبر موجب زنده شدن و جان گرفتن انسان ها می شود. همانقدر که به استقبال بهار طبیعت می رویم، باید به استقبال بهار جان هم برویم که خوشبختانه امسال نوروز (بهار طبیعت) با ماه رجب (بهار اُنس با خدا) مصادف شده است و خوشا به حال آنانی که از این فرصت استفاده کنند و عید نوروز را مقدمه عید اولیاالله در ماه رمضان قرار دهند.

وی در خصوص حضرت زینب (س) خاطرنشان کرد: ایشان همراه با برادرش در کربلا حضور یافت و آن مصائبی که در کربلا و پس از آن برای ایشان پیش آمد برای هیچکس پیش نیامده و تا قیامت نخواهد آمد. اولین مجلس عزا برای امام حسین (ع) را حضرت زینب (س) برگزار کردند و خودشان روضه خوانی کردند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین