ارتباط مستقیم سخنرانی‌های ترامپ با افزایش آمار جنایات و رفتار‌های خشونت‌آمیز

عنوان

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد در شهر‌هایی که دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ همایش انتخاباتی برگزار کرده میزان ارتکاب جنایت ۲۲۶ درصد افزایش یافته است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل پایگاه اینترنتی هیل، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست به تازگی گزارشی را منتشر کرده است که نشان می دهد میزان جنایات در شهر هایی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۶ در آنها همایش انتخاباتی برگزار کرده، ۲۲۶ درصد افزایش یافته است.

آیال فاینبرگ، استاد علوم سیاسی دانشگاه تگزاس شمالی و مسئول این تحقیق توضیح داد: لفاظی های دونالد ترامپ در همایش هایی که همزمان با رقابت های انتخاباتی سال ۲۰۱۶ در شهر های مختلف آمریکا برگزار می کرد تا حد زیادی موجب تشویق به ارتکاب جنایت در این شهر ها شده است.

وی ادامه داد: این تحقیق نشان داد در شهر هایی که دونالد ترامپ همزمان با انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در آن ها همایش انتخاباتی برگزار کرده است، آمار حوادث و جنایات نژادپرستانه افزایش یافته است. به منظور بررسی این موضوع، ما اطلاعات و داده هایی درباره جنایات خشونت بار در شهر هایی که ترامپ همایش انتخاباتی برگزار کرده بود، جمع آوری کردیم. فاکتور هایی همچون میزان جرم و جنایت، جمعیت اقلیت، نرخ جمعیت تحصیلکرده در این شهر ها مورد بررسی قرار گرفت.

نتیجه تحقیق این شد که در شهر هایی که یکی از ۲۷۵ همایش انتخاباتی ترامپ در سال ۲۰۱۶ برگزار شده بود، آمار جرم و جنایت ۲۲۶ درصد نسبت به شهر هایی که در آن ها همایش انتخاباتی برگزار نکرده، افزایش یافته است.

تحلیلگران بر این باورند اگرچه نمی توان اعلام کرد که سخنرانی ترامپ به طور مستقیم بر افزایش آمار جنایات خشونت بار تاثیر دارد، ولی لفاظی های او در خصوص مهاجران، سفیدپوستان، حمل سلاح و مسائل دیگر احتمال ایجاد شرایطی برای گسترش و تقویت خشونت ها و جرم پروری را فراهم کرده است.

پیشتر، اف بی آی نیز از افزایش ۱۷ درصدی جنایات خشونت بار در شهر های مختلف آمریکا پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ خبر داده بود.

دموکرات های آمریکا نیز پیش از پیروزی ترامپ در انتخابات نسبت به تقویت روحیه ملی گرایان سفید برترپندار و نژادپرستان و افزایش جنایات خشونت آمیز علیه رنگین پوست های آمریکا هشدار داده بودند. همچنین مدت کوتاهی پس از ورود ترامپ به کاخ سفید چند حمله خشونت بار در نقاط مختلف این کشور رخ داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین