راه‌اندازی نظام اظهار الکترونیکی مالیات در قزاقستان برای مقابله با فساد

عنوان

راه‌اندازی بانک اطلاعاتی و ارائه اظهارنامه‌های الکترونیکی مالیاتی در قزاقستان به‌منظور مبارزه با فساد و فرارهای مالیاتی به‌صورت آزمایشی صورت گرفته است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های قزاق، کمیته دولتی امور مالی وزارت امور خارجه قزاقستان اعلام کرد سیستم توزیع الکترونیکی را برای اعلام یکپارچه درآمد و اموال افراد از سال 2020 به منظور کاهش فساد اداری معرفی می کند.

 این سیستم در حال حاضر در چند نقطه به صورت آزمایشی در حال فعالیت است. به گفته مسئولین این کمیته، سامانه مذکور اختلافات موجود در اطلاعات مالیات دهندگان را در پایگاه های دولتی اصلاح کرده و کسر مالیات را برای خانواده های بزرگ انجام داده است.

این کمیته قصد دارد به تدریج ساختار مذکور را در پنج سال آینده معرفی نماید.

در همین راستا روسلان یانسابایف، معاون وزیر اقتصاد قزاقستان در کنفرانس مطبوعاتی ماه مارس گفته است: ما در مورد مقدمه ای از اعلامیه کار می کنیم. در مرحله اول، کارمندان دولت، همسران و اشخاصی که در ارتباط نزدیک با آن ها هستند، اعلامیه را ارائه می دهند. دسته های باقیمانده شهروندان طی پنج سال آینده در مراحل بعدی قرار می گیرند.

بر اساس داده های ارائه شده، 78.1 درصد از مردم قزاقستان ترجیح می دهند اعلامیه های مالیاتی را به صورت الکترونیکی یا از طریق نرم افزار تلفن همراه ارائه دهند، در حالی که بقیه مردم ترجیح می دهند با نسخه های چاپی کار کنند، با این حال، تسلیم اعلان الکترونیکی در برخی مناطق روستایی به دلیل سواد مالی کم مردم و عدم دسترسی برخی نقاط به اینترنت چالش برانگیز خواهد بود.

یانسابایف در این زمینه می افزاید: عدم وجود یک پایگاه اطلاعاتی در مورد جزئیات مالی که شامل اموال، املاک و وسایل نقلیه که به روز باشد و همچنین اطلاعات در مورد دارایی های شهروندان قزاقستان در خارج از کشور را ارائه دهد، ما را با مشکل مواجه کرده است. البته چنین مسائلی برای همه مناطق قزاقستان رایج است.

این پروژه برای ساکنان سه روستای منطقه «اوساکاروا» ناحیه کراگندا در حالت آزمایشی به کار گرفته شده است. وی گفت که روستاییان 2،153 اعلامیه را ارائه دادند که میان آن ها 114 فرم اطلاعات مالیاتی، متفاوت از داده های پایگاه اطلاعاتی دولت است.

در سال 2018 کمیته تقریباً 100.000 اشتباه را از میان پنج میلیون اظهارنامه ثبت شده در پایگاه های داده، اصلاح کرد و فرم اعلام را با کاهش تعداد برگه ها از 15 تا 2 صفحه بهینه سازی کرد. کنار این اصلاحات، شماری از طرح های کسر مالیات برای خانواده های بزرگ نیز توسط دولت معرفی شد. والدین می توانند کسر مالیاتی خود و فرزندان خود را برای خدمات پزشکی تا 789 دلار آمریکا در سال دریافت کنند. مبلغ مشابه برای وام های والدین و آموزش کودکان نیز فراهم خواهد شد.

در حال حاضر فرم الکترونیکی مالیاتی می تواند به صورت آزمایشی در وب سایت دولت الکترونیکی (Egov.kz) تکمیل شود. هر کدام از شهروندان قزاقستان با ثبت نام در وب سایت مذکور می تواند این اعلامیه را در حساب شخصی خود پر کند. این کمیته همچنین مرکز تماس در امور مالیاتی و گمرکی را به عنوان بخشی از مرکز تماس ملی واحد مرکزی (e-gov) ایجاد کرده است.

نیمی از بدهی خارجی قزاقستان به سه کشور هلند، بریتانیا و آمریکا است

استعفای "نظربایف" تأثیری بر روابط قزاقستان و روسیه نخواهد گذاشت

گزارش تسنیم| نگاهی به چشم انداز 28ساله نظربایف در قزاقستان

دختر رئیس جمهور مستعفی قزاقستان رئیس مجلس سنای این کشور شد

«نورسلطان» نام جدید پایتخت قزاقستان شد

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین