در حوزه وزارت راه وشهر سازی ارزیابی شد

اسلامی:برآورد خسارت اولیه سیل مازندران و گلستان ۳۵۰ میلیارد تومان

عنوان

تهران- ایرنا- وزیر راه وشهر سازی برآورد کرد: میزان خسارات وارده سیل در استانهای مازندران و گلستان به میزان ۳۵۰ میلیارد تومان برآورد اولیه شده و یکی از مشکلات اساسی در استان مازندران اینکه سدسازی به اندازه کافی انجام نشده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی افزود: مردم به دلیل وقوع سیل غافلگیر نشدند و به هشدارهای هواشناسی توجه می کنند و لایروبی نشدن رودخانه ها در مازندران و گلستان نیز از دیگر مشکلات وقوع سیل است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: اقدامات در استان مازندران برای بازآفرینی زندگی انجام شده و رانش زمین موجب مسدود شدن جاده ها در محورهای کیاسر و سوادکوه شده بود که اقدامات موقت برای عبور و مرور به انجام رسید و همچنین با تمهیداتی که وزارت جهاد کشاورزی انجام خواهد داد، کار نشاکاری کشاورزان نیز به موقع انجام خواهد شد.
وی خاطرنشان ساخت: همه استان ها به اطلاعیه های هواشناسی توجه می کنند و اطلاع رسانی ها از 23 اسفند آغاز شد و ستاد بحران نیز در حال آماده باش بود، اما نبود سد سازی کافی در استان مازندران از مشکلات اساسی محسوب می شود.
اسلامی اظهار داشت: آزادسازی حریم جاده ها نیز برای مقابله با سیل و هدایت آب های روان یکی از مسائلی است که باید انجام شود.
وزیر راه و شهر سازی افزود: زه کشی در استان های شمالی موجب عبور راحت تر آب می شود بنابراین این پروژه نیز در ستاد بحران پیگیری شد و قرار شد زه کشی ها انجام شود تا هم بازدهی کشاورزی بهتر شود و نیز هدایت آب مطلوبتر انجام شود.
به گفته وی، استان گلستان بعد از یک دهه خشکسالی در شرایط موجود نیازمند اقدامات لازم برای هدایت آبهای سطحی است.
اسلامی خاطرنشان کرد: لازم است در استان مازندارن برای ورودی آب از نقاط بالادست دو اقدام اساسی با کمک وزارت جهاد کشاورزی و وزارت راه و شهر سازی انجام شود که مهار آب و توسعه آبخیزداری باید به مورد اجرا گذاشته شود.
وی افزود: تثبیت خاک و جلوگیری از رانش خاک نیاز به شمع کوبی و دیواره سازی دارد که در دستور کار است و بودجه لازم نیز توسط سازمان برنامه و بودجه از دولت درخواست خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی در زمینه شیوه مقابله در زمان بحران گفت: تعرض به رودخانه ها یکی از مشکلاتی است که باید جلوگیری و کنترل شود و وجود تجهیزات و امکانات مورد نیاز در زمان بحران از اقدام هایی است که در زمان بحران عملکردها سریعتر و بهتر باید باشد.
اسلامی درباره روند امداد رسانی گفت: روستاهایی که در رویارویی با سیل قرار داشتند، تخلیه شده و مردم در چادر و مکان های امن اسکان موقت یافته اند و وعده غذایی گرم در سه نوبت بین مردم توزیع شده و آب هم تا میزان قابل توجهی فروکش کرده است.

**تعادل دربخش عرضه و تقاضا با تولید مسکن
وزیر راه وشهر سازی درباره اولویت های این وزارتخانه در سال 98 گفت: یکی از اولویت های امسال مسکن است و تعادل دربخش عرضه و تقاضا با رویکرد دائمی شدن تولید مسکن با ارزیابی نیاز سالیانه یک میلیون واحد مسکونی برای خانه اولی ها در اولویت این وزارتخانه قرار دارد.
وی، سه عامل پشتیبان، مشوق و تسهیل کننده در کنار تکمیل 400 هزار واحد جدید و واگذاری و عرضه زمین با رویکرد ساده سازی مورد نظر است.
به گفته این مقام مسئول، افزایش وام مسکن از 60 تا 100 میلیون تومان و افزایش دوبرابری برای زوجین و انتقال به خریدار نیز از دیگر تسهیلاتی است که برای خرید مسکن پیش بینی شده است.
اسلامی تصریح کرد: جاده سازی جاده های شریانی و اصلی پرترافیک در اولویت قرار دارد و آزادراه تهران شمال تا سال 1399 افتتاح خواهد شد. ساخت 300 کیلومتر جاده در سطح کشور نیز در دست اقدام است و اولویت محوری اینکه نسبت به تکمیل و ایمن سازی نقاط حادثه خیز در جاده ها اقدامات سریعتر انجام شود.
وزیر راه و شهرسازی افزود: سال 98 اتصال خط راه آهن و کریدودرها و تولید واگن و لکوموتیو با استفاده از توان داخلی در دست اقدام است تا بدین ترتیب بتوان به تولید رونق داد و شعار سال را تحقق بخشیم.

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین