قاسمی درسالروز جنایت «دیریاسین» :

جهان جنایات رژیم صهعیونیستی متجاوز را فراموش نخواهد کرد

عنوان

تهران-ایرنا- سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان در سالروز جنایت «دیریاسین» توسط رژیم صهیونیستی گفت: جهان جنایات این رژیم متجاوز را فراموش نمی کند.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در سالروز کشتار فلسطینیانِ روستای «دیریاسین»، توسط صهیونیستهای تروریست (1984م) گفت: بنیان پوشالی رژیم صهیونیستی بر پایه خشونت، تجاوز و ترور استوار شده است.
وی یادآور شد: این رژیم مظلوم کش برای پیشبرد مطامع توسعه طلبانه غیر انسانی خود دست به طرح های مزورانه زیادی زده و می زند و ماهیت تروریستی رژیم صهیونیستی مبتنی بر کشتار انسانهای بی دفاع و غیر نظامیان بی گناه است؛ این رژیم برای حذف مخالفان از ترور آشکار فراتر رفته و به ترورهای پنهان نیز دست یازیده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه عنوان کرد: صرف نظر از ترور فیزیکی، ترور شخصیت و ترور مبارزه با اشغالگری قوت لایموت این رژیم است. آنان به عبث تلاش می کنند با فرافکنی و فراموشی تاریخ نکبت بار و سرشار از ترور، تجاوز و چپاول خویش، پوسته ای ظاهری از امنیت و آرامش برای خود بسازند؛ غافل از آنکه تاکنون تاریخ به یاد ندارد که بنیان ظلم پایدار مانده باشد و دیر و دور نیست که خون به ناحق ریخته شده ی خیل مظلومان گریبان سران این رژیم کودک کش را بگیرد.
قاسمی افزود: کشتار فلسطینیانِ روستای «دیریاسین» توسط صهیونیست‏های تروریست در آوریل 1984، نمونه ای از سفاکی این مرگ آفرینان است. هر سال در چنین روزی آزادیخواهان جهان یاد و خاطره تمامی کشته شدگان و شهدای جنایت «دیریاسین» را گرامی می دارند.
9 آوریل (21 فروردین) مصادف است با شصت و هشتمین سالروز کشتار دیر یاسین توسط دو گروه تروریستی صهیونیستی «ارگون» و «اشترن» که در آن شمار زیادی از اهالی این روستا کشته شدند و این کشتار عامل مهمی برای آواره شدن فلسطینیان در کشورهای عربی همسایه بود.
دو گروه صهیونیستی مذکور ساعت سه بامداد با خودروهای زرهی وارد این روستا شده و به خانه های فلسطینیان حمله کردند و دست به کشتار بیرحمانه اهالی این روستا زدند.
طبق اعلام منابع فلسطینی، در این حمله حدود 250 تا 360 فلسطینی به قتل رسیدند و جمعیت این روستا در آن زمان به 750 نفر می رسید.
دیر یاسین روستایی در بلندی‌های مشرف به بیت المقدس واقع شده بود.
ساکنان این روستا اعم از کودکان و مردان و زنان که مجبور به ترک این روستا شده بودند ناگهان دیدند که نظامیان صهیونیست به سوی آنان آتش گشودند، نظامیان ددمنش همچنین خانه هایی را که ساکنان آنها هنوز در آنجا باقی مانده بودند، به رگبار بستند.
مناخیم بگین نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی و همدستانش در دیر یاسین یکی از سیاه ترین فجایع بشری را به نام خود ثبت کردند و شب هنگام این کشتار را در همان نزدیکی جشن گرفتند.
بگین که آن زمان یک تروریست شناخته می شد، به پاداش قتل عام دیر یاسین، مدارج ترقی را پیمود و بر اریکه قدرت تکیه زد.
شبک**1983**1708

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین