بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دفاع از حریم سپاه پاسداران

عنوان

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دفاع از حریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدام اخیر دولت آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی بر نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تأمین امنیت منطقه غرب آسیا تاکید کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

اقدام غیر قانونی دولت متجاوز آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی بدون تردید ریشه در عصبانیت این دولت زیاده‌خواه از مقابله مردانه این نیروی مقدس با تروریست‌های آمریکایی و اسرائیلی در منطقه غرب آسیا دارد.

این اقدام خلاف مقررات و عرف بین الملل همزمان با اقدام دولت آمریکا در به رسمیت شناختن اشغال بلندی‌های جولان توسط رژیم صهیونیستی و در آستانه برگزاری انتخابات در این رژیم، به نوعی تنفس مصنوعی به این رژیم در حال احتضار تلقی می‌شود.

از منظر ملت ایران و همه ملت‌های منطقه؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نهاد مردمی، عدالت گرا و فرهنگی است که در یک ساحت نظامی به مقابله با ظلم، بی عدالتی، تبعیض و نژادپرستی برخاسته و مأموریت استقرار عدالت در همه ابعاد را از آغاز فعالیت برای خود تعریف کرده است.

امروز آثار تدابیر و تلاش‌های راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در امنیت مردم جهان و حتی مردم اروپا و آمریکا باید جستجو کرد؛ زیرا اگر سپاه نبود، امروز داعش فجایع انسانی را نه تنها در منطقه غرب آسیا بلکه در همه نقاط جهان از جمله آمریکا و اروپا توسعه داده بود و شرایط وحشت و ترس را بر جهان حاکم کرده بود.

دولت آمریکا که به گواه تاریخ و آمار تروریست ترین دولت‌های جهان است و منشأ ظلم‌های ساختاری بسیار از جمله جنگ‌های متعدد، ترور شخصیت‌ها و تروریسم اقتصادی -که منجر به کاهش درآمد ناخالص ملی و کاهش ارزش پول ملی کشورهای مختلف شده است- در جهان بوده است چگونه به خود اجازه می‌دهد که یک نیروی مردمی و برخاسته از اعماق اعتقادات پاک مردم مسلمان و مؤمن ایران را گروهی تروریستی بخواند؟.

مایه تعجب است دولت متجاوز آمریکا که دست‌های آلوده‌اش در کشتارهای جمعی از جمله کشتار کودکان مظلوم یمن، فلسطین، عراق، سوریه و افغانستان مشاهده می‌شود؛ اقدام به برچسب زنی به نهاد توانمندی مثل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌کند!.

دفاع، تجهیز، حمایت دائمی از رژیم غاصب اسرائیل تنها نمونه‌ای برجسته از بی عدالتی در ساختار و نظام روابط خارجی آمریکاست.

ملت بزرگ ایران یاد و خاطره فداکاری‌ها و جانفاشانی‌های فرزندان پاسدار خود را هرگز از یاد نخواهد برد چرا که کارنامه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشحون و مملو از نقاط درخشان در دفاع از مظلوم و تقدیم هزاران شهید و ایثارگر است که از خود گذشتند تا دیگران در امنیت و سلامت زندگی کنند.

بر این اساس دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی هم‌صدا با همه ملت‌ها و مردم مظلوم جهان می‌گوید ما در کنار و با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستیم.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین