فعالان سیاسی و رسانه‌ای در برنامه تیتر امشب:

قراردادن سپاه در فهرست گروههای تروریستی مشروعیت حقوقی ندارد/ این کار آمریکا هدیه‌ای به مردم ایران بود

عنوان

فعالان سیاسی معتقدند: اقدام احمقانه ترامپ در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران موجب قدرتمند تر شدن سپاه در منطقه و جهان و انسجام ملی در داخل کشور خواهد شد.

به گزاری حوزه احزاب خبرگزاری فارس، محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: اقدام امریکا برای ما جدید و غیرمترقبه ای نبود و از دهها سال قبل این دشمنی های امریکا با ملت ایران را داشته ایم اما واقعیت این است که بهترین روز اعلام این اقدام روز پاسدار بود.  بحث پاسدار و حریت امام حسین (ع) بهترین موقعیت برای اعلام این اقدام خصمانه بود تا دشمن بی چشم و رو انجام دهد.
 
وی درباره هدف امریکا گفت: به زودی انتخابات در رژیم صهیونیستی برگزار می شود بنابراین امریکایی ها خود را موظف می دانند به هرقمیتی شده از رژیم اشغالگر قدس حمایت کنند.
 
خوش خدمتی که هیئت حاکم امریکا به سردرمداران رژیم صهیونیستی می کند انقدر زیاد شده که اگر زمانی می گفتیم رژیم صهیونیستی در راس حکومت های تروریست هاست امروز اینکه امریکا یا اسرائیل را نفر اول این گروه بدانیم مشخص نیست.
 
باهنر با بیان اینکه این کار امریکا عملا هدیه ای به مردم ایران بود، افزود: امروز همراهی و همدلی در جناح های مختلف کشور دیده شد. امروز نمایش عظیمی از وحدت در کشور دیده شد. این دفعه خیمه شب بازی نبوده است واقعیت این است که در حکومت کوتاه ترامپ مشخص شد در مسائل سیاسی، اقتصادی و جهانی به عنوان قصور حاکم بر امور جهانی نام برده شده و اقدامات ترامپ فقط هزینه های کشور امریکا را بالا برده است مثلا 7 تریلیون دلار در عراق هزینه می کند بعد گاو شیرده ا ی پیدا می کند تا پول را بگیرد حال باید دید مردم امریکا با چه دیدی آینده کشور خود را در اختیار افرادی چون ترامپ قرار می دهند که فقط منافع امریکا را قربانی می کند.
 
وی افزود: امروز همه می دانند نقطه به نقطه سرزمین اشغالگر قدس در اختیار و در تیررس نیروهای جهادی است و محاسبات آنها ( امریکایی ها) اشتباه محض است. 
 
صادق خرازی فعال سیاسی نیز درباره اهداف امریکا گفت: تحولات سیاسی منطقه در 40 سال گذشته نشان می دهد، امریکا تابع قانون جنگل است و  همانطور که اشغالگری اسرائیل را در جولان به رسمیت می شناسد با قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروههای تروریستی در واقع خوش خدمتی به رژیم صهیونیستی و شکلات شیرینی به نتانیاهوست.
 
ترامپ اصلا از سیاست چیزی نمی داند و بدون در نظر گرفتن عواقب کار، نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که در 2 جبهه بعنوان رسمی ترین ارتش های منظم و کلاسیک جهان و سریعترین نیروهای واکنش سریع دنیا که در سازمان رزم دنیا تحولات شگرفتی خلق کرده اند، در فهرست گروههای تروریستی قرار داده است.
 
 او افزود: در 11 ستامبر ایرانی ها به راحتی کابل را فتح کردند و امریکایی ها از این کار ایران به خود می لرزیدند و از اینکه نیروی سپاه پاسداران بدون کمترین تلفات توانست کابل را فتح کند در تعجب مانده بودند. 
 
داعش فرزند حرام زاده ای است که امریکا با برخی هم پیمانان منطقه ای خود ایجاد کرده بود و عربستان برای اینکه از نظر امنیتی از داعش به دور باشد به القاعده باج های فراوان داد تا داعش به عربستان نفوذ نکند.
 
خرازی گفت: تمام عراقی ها معتقدند که امریکا 7 هزار میلیارد در منطقه هزینه کرده است و بازهم شکست خورده است. مشکل اصلی این است که امریکایی ها در هیچ جای منطقه موفقیتی نداشته است. 
 
او درباره پیامدهای اقدام ترامپ گفت: تحلیل گران سیاسی با فرمان اقای ترامپ خیلی سرد برخورد کرده اند چراکه اصل پیمان بی اعتبار است و هیچگونه بستر حقوقی ندارد.
 
خرازی تاکید کرد: فرمان ترامپ مشروعیت ندارد، امریکایی ها فقط کشورها را مورد آزار قرار می دهند. طالبان و القاعده را خود امریکا بوجود اورده و نمی تواند این را کتمان کند بنابراین قراردادن سپاه پاسدارن ایران در فهرست گروههای تروریستی مشروعیت قانونی و حقوقی ندارد چون خود آنها حامی اصلی گروههای تروریستی و تروریسم هستند.
 
خرازی گفت: همگان امروز می دانند اندازه دنیا چقدراست و اینگونه نیست که هرکس بخواهد هر نظری بدهد و بی پاسخ بماند.
 
مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درارتباط تلفنی درباره پیامد اقدام امریکا گفت: اقدام ابلهانه امریکا و حلقه ای که دیروز به دست ترامپ در مجموعه حلقه های خصمانه و توطئه امیز در قبال ملت ایران بود، کار شگفت انگیز و نوبر بود که نیروی مسلح یک کشور را در قانون اساسی است و زاییده انقلاب و برامده از دل ملت است را در فهرست گروه تروریستی قرار دهد کاری احمقانه بود.
 
او بیان اینکه ترامپ و مجموعه اقدامات دولت او در دام اسرائیل قرار گرفته است و به انزوای عملی بیشتر امریکا خواهد انجامید، گفت: خروج امریکا از پیمان های بین المللی، ببخشیدن سرزمین یک کشور مستقل به دولت جعلی اسرائیل در بلندی های جولان و انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس و قرار دادن یک پایتخت جعلی برای اسرائیل حیثیت امریکا را از بین خواهد برد در عوض در کشور ما موجب انسجام ملی و حمایت بیشتر مردم از سپاه شد. 

حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در ارتباط تلفنی گفت: حماقت ترامپ قابل تبریک است. اقدام ترامپ هیچ ارزش سیاسی و اجتماعی ندارد. اقدام ترامپ در قالب تئوری مرد دیوانه مطرح می شود و در کتاب خرد بی خردی نیز امده  که باید زمانی خود را دیوانه نشان دهیم تا حریف از ما بترسد.
 
ترامپ با قراردادن سپاه در فهرست گروههای تروریستی ادعای پمپئو را تکرار می کند و می گوید می خواهیم جلوی فعالیت سپاه در منطقه را بگیریم اما ترامپ باید بداند فعالیت سپاه زیر نظر گروه قدس است که این گروه سالهاست در فهرست تحریم قرار گرفته است.
 
شریعتمداری افزود: امریکا در سوریه، عراق، افغانستان مجبور به عقب نشینی شده است و هیچ کاری نتوانسته انجام دهد. ترامپ فقط می گوید 7 تریلیون دلار در عراق هزینه کرده ایم اما با این همه هزینه بازهم در شب و چراغ خاموش وارد عراق می شود درحالی که روحانی رئیس جمهور ایران با استقبال گسترده وارد عراق می شود. 
 
وی گفت: باید از اقای ترامپ پرسید در قبال سردار سلیمانی نقطه تاپ سپاه قدس چه کاری می خواهید انجام دهید.
 
شریعتمداری افزود: این کارهای امریکا تاکنون برای ما سود زیادی داشته و به قول رهبر انقلاب فقط گربه رقصانی بیش نبوده است.  
 
محمد هاشمی فعال سیاسی در ارتباط تلفنی گفت: در سال 57 وقتی دولت امریکا متوجه شد نمی تواند شاه را نگهدارد و انقلاب اسلامی پیروز می شود همان زمان تصمیم به کودتای سیاسی گرفت ولی به این نتیجه رسید که کودتا در ایران غیر ممکن است. 
 
هاشمی افزود: امریکا همیشه مخالف جمهوری اسلامی ایران بوده است و در این 41 سال فقط 2 واژه بیان کرده است که یا خواهان تغییر رفتار  ایران بوده اند یا خواهان تغییر نظام بوده اند. 
 
وی افزود: تفکر شیعه و اهل بیت اسلام ناب است که ارزش آن با هیچ کدام از مکتب های قابل مقایسه نیست بنابراین به دنبال این است که هرطور شده این صدا را خفه کند. در سال قبل نیز جان بولتون به منافقین گفته بود کریسمس 2019 را در تهران جشن می گیریم که تاکنون هیچ کدام از توطئه های آنها موفق نبوده است و جز شکست و بدنامی حاصلی نداشته است.
 
مهدی فضائلی روزنامه نگار در ارتباط تلفنی گفت: امریکا به ظاهر می خواهد قدرت خود را به رخ بکشد اما تلاش آنها برای اجرای تحریم های بی سابقه به نتیجه مدنظرشان نرسیده و ادامه راه برای آنها ممکن نیست بنابراین سعی دارند با این کار وارد معامله ای با ایران شوند و  می خواهند برگ برنده را در دست داشته باشند اما در آینده خواهیم دید که سرانجام منجر به عقب نشینی خواهند شد.
 
وی افزود: مشابه این اقدام را سالهاست در قبال حماس و حزب الله انجام داده اند و آنها را نیز در فهرست گروه های تروریستی قرار داده اند که از جایگاه آنها کم نکرده بنابراین قراردادن سپاه پاسداران نیز در گروههای تروریستی موجب قدرتمند تر شدن سپاه خواهد شد.
 
 

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین