قاضی خطاب به نماینده شرکت ملی صنایع پتروشیمی: به جای حمایت از شرکت خود، از متهمان دفاع کردید

عنوان

مسعودی‌مقام خطاب به نماینده حقوقی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: شما در جلسه گذشته به جای حمایت از حقوق شرکت خود در مقام دفاع از متهمان برآمدید و تقریبا عملکرد آنها را تایید کردید.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، مظاهری وکیل متهم ردیف اول پرونده پتروشیمی در سومین جلسه محاکمه متهمان این پرونده در شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی اظهار کرد: متهمان این پرونده همچون حمزه لو و تهرانی صفا از دارایی شخصی خودشان برای یک کار بسیار پرخطر که آنها را روی سیبل سیا(سی آی ای) برده است هدیه کردند.

وی خطاب به قاضی مسعودی مقام رئیس دادگاه گفت: یک سوال دارم و آن این است که واقعا چه جایگزینی برای عملکرد موکل به منظور انتقال ارز حاصل از فروش محصولات در زمان تحریم پیشنهاد می کنید.

وکیل متهم ردیف اول پتروشیمی ادامه داد در زمانی که تمام منابع ارزی در «شرکت بازرگانی شانتای» انباشته شده و هر زمان ممکن بود حساب این شرکت هم بلوکه شود موضوع در هیئت مدیره مطرح و پیشنهاد شد به اتفاق شرکت پوششی در یکی از کشورهای همسایه تاسیس و از این طریق پولها را منتقل کنند متاسفانه بخش دولتی تمایلی به این کار نداشت.گزینه دوم این بود که پولها را زید و عمر و کسانی که نمی شناختند بسپارند که خطر برده شدنش بسیار زیاد بود.

مظاهری گفت: اعضای بخش خصوصی هیئت مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی بیش از صد میلیارد تومان حاصل از خرید سهم این شرکت آورده داشتند و به آنها اعتماد شده بود و این افراد نیز با عملکرد خودشان درستی اعتماد صورت گرفته را نشان دادند. به طوری که حتی یک سِنت کسی طلبکار نبود.

وکیل مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی توضیح داد: متاسفانه راجع به تحصیل مال نامشروع هیچ کارشناسی صورت نگرفته و فقط به نقل قول از افراد مختلف اکتفا شده است و اکنون به این نقل قولها چه استناد قانونی می توان کرد. فقط یک نوبت دستور کارشناسی در دادسرا صادر شد که آن هم انجام نشد.

در ادامه قاضی مسعودی مقام در پاسخ به اظهارات وکیل متهم گفت: وقتی شما هیچ مستندی ارائه ندهید چه چیزی را کارشناسی کنیم. زیرا خیلی از موضوعات این پرونده، موضوعاتی نیست که کارشناسی شود.

وی تصریح کرد: ضمن اینکه ارز باید به کشور داخل و در بازار اثرگذار باشد نه اینکه ارز داخل کشور را جمع کنیم و پرداختها را انجام دهیم؛ این نقض غرض است. ضمن اینکه بین زمان و قبل از تحریم باید تبعیض قائل شد و مسئولیت آقایان را در زمانی که تحریم وجود نداشته در نظر گرفت.

در ادامه وکیل متهم گفت: ارزی که پتروکاران شفق بابت شرکت پتروشیمی پرداخت کردند، ارز پیمانکاری نفت بود یعنی وزارت نفت از محل فروش نفت تعهدات شرکت بازرگانی پتروشیمی به شرکت ملی صنایع پتروشیمی را پرداخت کرده و از بازار داخل ارز نخریده است تا این تعهدات را پرداخت کند.

قاضی به وکیل متهم گفت: مستندات خود را در این خصوص ارائه دهید و قطعا همه مستندات را در تصمیمات ذکر می کنیم.

در ادامه نماینده حقوقی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در اعتراض به اظهارات وکیل متهم مبنی بر اینکه شرکت بازرگانی پتروشیمی هیچگونه بدهی به شرکت ملی صنایع پتروشیمی ندارد گفت: بنده در جلسه گذشته عملکرد شرکت بازرگانی پتروشیمی را در زمینه پرداخت اقساط تایید کردم اما نگفتم طلب نداریم و همه حسابها شسته و روفته است.

قاضی مسعودی مقام خطاب به نماینده حقوقی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: شما در جلسه گذشته به جای حمایت از حقوق شرکت خود در مقام دفاع از متهمان برآمدید و تقریبا عملکرد آنها را تایید کردید.

در ادامه قاضی پرونده از نماینده حقوقی شرکت ملی صنایع پتروشیمی خواست تا به تفکیک قبل و بعد از تحریم محصولات به فروش رفته و ارزهای وارد شده به کشور را ارائه کند که نماینده این شرکت گفت: در حال حاضر اطلاعات کافی در این خصوص به همراه ندارد و قاضی نیز در پاسخ به او اظهار کرد: وقتی جلسه دادرسی می گذارید شما باید مسلح به اسناد و مدارک باشید و مطالب را پاسخ بدهید و از شما می خواهم در جلسات بعد یا حتی المقدور در جلسه امروز اگر مستنداتی دارید ارائه کنید تا وضعیت به تفکیک مشخص شود.

نماینده دادستان: هدایتی به قولش عمل نکرده است

نماینده دادستان: نیاوردن ارز پتروشیمی به داخل کشور اخلال در اقتصاد است

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین