بانک جهانی اعلام کرد

کارگران مهاجر ۵۲۹ میلیارد دلار به کشورهایشان ارسال کردند

عنوان

بانک جهانی اعلام کرد: در سال گذشته کارگران مهاجر ۵۲۹ میلیارد دلار به کشور خودشان ارسال کردند که می‌تواند سرمایه مناسبی برای کشورهای در حال توسعه باشد.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، بانک جهانی اعلام کرد: حجم پول‌هایی که توسط کارگران خارجی به کشورشان فرستاده شده به رکورد بی‌سابقه‌ 529 میلیارد دلار رسیده که می‌تواند به عنوان یک منبع مالی برای کشورها در سال 2019 محسوب شود.

بر اساس این گزارش، حجم پول‌هایی که توسط کارگران مهاجر به کشورهایشان ارسال شده 9.6 درصد نسبت به سال 2017 افزایش یافته است.

حجم کل پولی که توسط مهاجران به کشورهای فقیر و کشورهای در حال توسعه برگشت داده شده 77 درصد کل پول ارسالی را تشکیل می‌دهد. حجم کل پول ارسالی در سال 2018 رقم 689 میلیارد دلار بود.

بر اساس گزارش بانک جهانی، در این میان هند بزرگترین کشوری است که کارگران آنها پول‌های دریافتی را به کشورشان ارسال می‌کنند که این رقم در سال گذشته 79 میلیارد دلار بود.

حجم پول‌های ارسالی کارگران هندی در 3 سال گذشته افزایش یافته و از رقم 62.7 میلیارد دلار در سال 2016 به 65.3 میلیارد دلار در سال 2017 رسیده است.

چین با 67 میلیارد دلار، مکزیک 36 میلیارد دلار، فیلیپین 34 میلیارد دلار، مصر 29 میلیارد دلار در جایگاه‌های بعدی هستند.

بر اساس این گزارش حجم کل پولی که توسط کارگران منطقه آسیایی جنوبی به کشورشان برگشت داده شده 12 درصد رشد یافته و در سال 2018 به رقم 131 میلیارد دلار رسیده است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین