محققان دانشگاهی ایستگاه فضایی هوشمند می سازند

عنوان

ناسا قصد دارد با کمک محققان دانشگاهی ایستگاه های هوشمند و خودکار را در فضا بسازد. این ایستگاه های هوشمند حتی در نبود فضانوردان فعال می مانند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، ناسا تحت فشاراست تا فضانورد به ماه بفرستد. علاوه بر آن قرار است در ماه مأموریت‌های اکتشافی انجام دهد. برای این منظور باید جزئیات زیاد و مهمی را در نظر بگیرد مانند فعال نگه داشتن مقرهای فضایی حتی در زمانی که هیچ انسانی در آنجا زندگی نمی‌کند.

برای این منظور ناسا دو گروه از محققان دانشگاهی را انتخاب کرده و به آنها مأموریت داده است تا ایستگاه‌های هوشمند و خودکار یا SmartHab را توسعه دهند.

یکی از این گروه‌ها مسئول پروژه Habitats Optimized for Missions of Exploration یا HOME است. این گروه سیستم‌های خودکار، ماشین یادگیری و عملیات نگهداری رباتیک را برای مقرهای هوشمند و خودکار تأمین می‌کند. در این تیم محققانی از دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، دانشگاه کلورادو، بودلر، دانشگاه کارنگی ملون، مؤسسه فناوری جورجیا و همچنین شرکت سیرا نوادا، بلواوریجین و United Technology Aerospace Systems فعالیت می‌کنند.

گروه دیگر روی SmartHab هایی فعالیت می‌کند که با استفاده از فناوری‌های رباتیک خودکار هرگونه اختلالی را برطرف کند. محققان این تیم از دانشگاه پوردو، دانشگاه کانکتیکت، هاروارد و دانشگاه تگزاس هستند.

هر دو گروه بودجه ۱۵ میلیون دلاری طی بازه زمانی ۵ سال دریافت می‌کنند.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین