کارگران خارجی چه‌قدر پول به خانواده‌هایشان در جهان فرستادند؟

عنوان

بانک جهانی اعلام کرد پولی که توسط کارگران خارجی در سراسر جهان به کشورهایشان ارسال شده از رقم ۵۰۰ میلیارد دلار عبور کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از راشاتودی، سال گذشته ۵۲۹ میلیارد دلار پول توسط کارکنان خارجی به خانواده‌هایشان در کشورهای مختلف جهان فرستاده شده است که مهم‌ترین منبع تأمین مالی برخی از این کشورها نیز همین وجوه بوده است. این رقم ۹.۶ درصد بیشتر از رقم ۴۸۳ میلیارد دلاری ارسال شده در سال ۲۰۱۷ و رکورد جدیدی در این زمینه محسوب می‌شود.

هند کماکان جایگاه خود را به عنوان اولین مقصد این وجوه حفظ کرده است به گونه‌ای که کارگران هندی که در خارج از این کشور مشغول به کار بوده اند در مجموع ۷۹ میلیارد دلار پول برای خانواده خود فرستاده‌اند. پس از هند، کارگران چینی با ارسال ۶۷ میلیارد دلار در رده دوم و مکزیکی‌ها با ارسال ۳۶ میلیارد دلار، فیلیپینی‌ها با ۳۴ میلیارد دلار و مصری‌ها با ارسال ۲۹ میلیارد دلار در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

متوسط درآمد سالانه شاغلین خارجی در سوئیس با ۲۰۲ هزار و ۸۶۵ دلار بیش از سایر کشورها است و پس از این کشور، آمریکا با ۱۸۵ هزار و ۱۱ دلار، هنگ کنگ با ۱۷۸ هزار و ۷۰۶ دلار، چین با ۱۷۲ هزار و ۶۷۸ دلار، سنگاپور با ۱۶۲ هزار و ۱۷۲ دلار، امارات با ۱۵۵ هزار و ۳۹ دلار، هند با ۱۳۱ هزار و ۷۵۹ دلار، اندونزی با ۱۲۷ هزار و ۳۶۲ دلار، ژاپن با ۱۲۷ هزار و ۳۶۲ دلار و استرالیا با ۱۲۵ هزار و ۸۰۳ دلار قرار دارند.

بیشترین افزایش ورود منابع ارزی حاصل از کار کارگران خارجی متعلق به منطقه جنوب آسیا با ۱۲ درصد افزایش، آمریکای جنوبی با ۱۰ درصد افزایش و منطقه جنوب شرق آسیا با ۷ درصد افزایش بوده است. در آسیای مرکزی نیز با بهبود وضعیت اقتصادی روسیه، میزان پول ارسالی کارگران قرقیزستانی، ازبکستانی و تاجیکستانی به کشور خود افزایش زیادی داشته است.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین