احتمال اعلام پایان زودهنگام سال تحصیلی در برخی مناطق سیل‌زده

عنوان

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان خوزستان درباره احتمال اعلام پایان زودهنگام سال تحصیلی در برخی مناطق سیل‌زده می‌گوید: این موضوع منوط به تصمیم ستاد بحران استان است و اگر بنا به ضرورت، پایان سال تحصیلی اعلام شود، سعی می‌کنیم چاره‌اندیشی کنیم.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری های تسنیم، با پایان تعطیلات نوروزی و آغاز فعالیت مدارس از 17 فروردین ماه، تعطیلی مدارس در بخش هایی از استان گلستان، خوزستان و لرستان تا یک هفته دیگر یعنی 24 فروردین تمدید شد.

هم اکنون با پایان تعطیلات یک هفته ای و ورود به هفته جدید، وضعیت فعالیت مدارس در استان های درگیر سیل مورد پرسش است.

تصمیم گیری درباره تمدید تعطیلات مدارس بر عهده ستاد مدیریت بحران

امیرعلی نعمت اللهی قائم مقام وزیر آموزش وپرورش درباره وضعیت ادامه تعطیلی یا فعالیت مدارس در استان های درگیر سیل به تسنیم گفت: در برخی استان ها مانند گلستان و شهر های آق قلا و گمیشان، میز و نیمکت و کانکس های لازم را برای برگزاری کلاس های درس اعزام کرده بودیم و آمادگی آغاز فعالیت مدارس را از همان 17 فروردین داشتیم اما ستاد مدیریت بحران تشخیص داد که تعطیلات مدارس تمدید شود.

وی افزود: تصمیم گیری درباره وضعیت فعالیت مدارس در هفته جدید، بر عهده ستاد مدیریت بحران است و ما تابع تصمیمات و مصوبات ستاد بحران و استانداران هستیم.

درباره وضعیت مدارس در شهرهای سیل زده می توان گفت که در شهر آق قلا هنوز آب در برخی مدارس باقی است.

*وضعیت یکی از مدارس شهر آق قلا در چند روز گذشته

در شهر معمولان و پلدختر از استان لرستان، حجم آسیب ها بسیار بیشتر است، در این دو شهر به دلیل اینکه برخی مدارس به طور کامل زیر آب رفته اند، حجم زیادی از گل ولای در آنها انباشته شده است به گونه ای که گاه ارتفاع گل ولای مدارس به بیش از یک متر می رسد.

*وضعیت دبیرستان خدیجه کبری معمولان که کامل زیر آب رفته بود

استان خوزستان نیز که شرایط ویژه و اضطراری خود را دارد و بسیاری از شهرها تخلیه شده اند و خانواده ها در کمپ های اسکان اضطراری سکونت دارند.

آموزش وپرورش برای آماده سازی مدارس اقداماتی انجام داده است، 60کانکس، 3500 میز و نیمکت و 31 هزار جلد کتاب درسی به استان گلستان ارسال شده و قرار است 100 کانکس و 5 هزار میز و نیمکت تا پایان هفته به استان لرستان ارسال شود.

حتی اگر مدارس را دایر کنیم برخی دانش آموزان نمی توانند بیایند

سید محمد بطحایی وزیر آموزش وپرورش درباره امکان بازگشایی مدارس در مناطق سیل زده گفته است:در بسیاری از روستاهای سیل زده حتی اگر آموزش وپرورش امکانات حضور دانش آموزان در مدارس را فراهم کند، آنها امکان حضور نخواهند داشت ما در آموزش و پرورش تابع شرایط محلی هستیم جایی که هنوز خیابان ها مملو از آب و آبگرفتگی است و خانواده ها نتوانستند به خانه برگردند، راه اندازی مدارس امکان پذیر نیست.

وی افزود:در  پلدختر و معمولان امکان راه اندازی را فراهم کردیم و امروز "چهارشنبه" کانکس فرستاده می شود.

سیل با مدارس پلدختر چه کرد؟/ یک متر گل ولای در مدارس

مدارس سیل زده استان لرستان تا چه تاریخی تعطیلند؟

برگزاری کلاس فوق العاده برای دانش آموزان سیل زده/ 200کانکس جایگزین مدارس تخریبی لرستان

پایان زودهنگام سال تحصیلی؟

به نظر می رسد، شرایط  بازگشایی مدارس در برخی مناطق سیل زده مانند استان خوزستان یا شهرهای معمولان و پلدختر دشوار باشد، حال باید دید که آیا در این مناطق شاهد پایان زودتر از موعد سال تحصیلی خواهیم بود یا باز هم تعطیلات تمدید می شوند؟

در همین رابطه محمد تقی زاده مدیرکل آموزش وپرورش استان خوزستان می گوید: اعلام اتمام سال تحصیلی در مناطق سیل زده منوط به تصمیم ستاد بحران استان است و اگر بنا به ضرورت و تصمیم ستاد بحران اتمام سال تحصیلی در مناطق سیل زده اعلام شود تمام سعی ما بر این است که برای این مسئله چاره اندیشی کنیم و قبل از آغاز سال تحصیلی جدید یکسری اقدامات و راهکارهای عملی در راستای جبران عقب ماندگی های تحصیلی برای دانش آموزان خوزستانی در نظر بگیریم.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین