عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:

احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند

کیان پور

کیان پور درخصوص طرح تفکیک وزارت صنعت گفت: تفکیک وزارت صنعت و تشکیل وزارت بازرگانی یک چرخه به بروکراسی اداری کشور اضافه می-کند و بخش تولید را کاملا زمین‌گیر خواهد کرد.

مجید کیان­پور، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با نسیم آنلاین درخصوص طرح تفکیک وزارت­ صنعت، معدن و تجارت و به دنبال آن تشکیل وزارت بازرگانی گفت: بنده از ابتدا مخالف این طرح بوده‌ام. به این دلیل که طرح مذکور با اسناد بالادستی مغایرت دارد. علاوه بر این تجربه سایر کشورها نشان می‌دهد، تولید و بازرگانی نیازمند مجموعه واحد هستند  تا سیاست‌گذاری واحدی برایشان انجام شود و صنفی دیده نشوند.

وی افزود: نکته اساسی دیگر اینکه ما باید تلاش کنیم تولید در کشور رونق پیدا کند. در حال حاضر ایران یک کشور کاملاً واردات محور شده است. باید ظرفیت­ها و منابع را در جهت تولید و خودباوری سوق دهیم. ایران با 80 میلیون نفر جمعیت در داخل و 400 میلیون نفر در کشورهای همسایه، سهم بسیار ناچیزی در بازارهای منطقه دارد. متاسفانه نتوانسته­ایم در حوزه حمل‌ونقل، تولید و صادرات کار موثر و اساسی انجام دهیم.

مشکل کشور تشکیل وزارت بازرگانی نیست

نماینده مردم دورود و ازنا با بیان اینکه مشکل فعلی کشور تفکیک وزارت صنعت نیست، گفت: درحال حاضر مشکل کشور در بخش اقتصاد، تفکیک وزارت صنعت و تشکیل وزارت بازرگانی نیست. مشکل اساسی اجرایی نشدن سیاست‌گذاری‌هایی است که قبلاً بر اساس اسناد بالادستی انجام‌شده است.

وی ادامه داد: هدف‌گذاری‌های سند چشم انداز، اقتصاد مقاومتی که در آن بر تولید درون­محور، رشد تولید ناخالص ملی و رونق تولید تاکید شده، باید در اولویت قرار گیرند. اینکه یک وزارت­خانه را  به دو وزارت­خانه تبدیل کنیم هیچ تاثیری در سرنوشت کشور ندارد.

تشکیل وزارت بازرگانی تولید را زمین‌گیر می‌کند

کیان­پور با بیان اینکه مدت زمان اندکی از عمر دولت باقی مانده است، گفت: دو سال دیگر از عمر دولت دوازهم بیشتر باقی مانده است. به اعتقاد بنده در این مدت به جای اینکه وقت کشور را برای تفکیک تلف کند، انرژی خود را صرف رشد تولید ناخالص ملی و داخلی کشور کند تا بتوانیم تأثیر کلانی در اقتصاد کشور ایجاد کنیم.

کیان پور در پایان تصریح کرد: تفکیک وزارت­­ صنعت و تشکیل وزارت بازرگانی یک چرخه به بروکراسی اداری کشور اضافه می­کند و بخش تولید را کاملا زمین­گیر خواهد کرد.

سجاد صاحب فصول

اخبار مرتبط

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین