اخبار آرشیوی

شبکه من و تو

اکثریت بینندگان شبکه ضدانقلاب "من و تو" در ذیل گزارشی که این شبکه درخصوص ناتوانی ایران در مقابله با حملات نظامی احتمالی منتشر کرده بود، ضمن غیرواقعی خواندن این گزارش اعلام کردند که تا آخرین قطره خون در برابر حملات بیگانگان خواهند ایستاد

به گزارش «نسیم»، در اولین نظری که در ذیل این گزارش در پایگاه اینترنتی شبکه ضد انقلاب "من و تو" درج شده آمده است: "به نظر من این کارشناس یه چیز مهم از قلم انداخته اونم اینه که مردم ایران غیرت دارنند همون غیرتشونم باعث شد 8 سال جنگ با عراق که همه دنیا به عراق کمک میکردن بتونه پیروز شن...اگر میبینی آمریکا و متحداش نمیتونن به ایران حمله کنه از سلاح‌های ایران نمیترسن میتونستن مثل افغانستان و عراق وافغانستان به ایران حمله کنند..اما اون ها فقط از مردم غیرت مند ایرانی میترسن که حمله نکنند..چون مردم ایران از مرگ نمیترسند"
نفر دیگر که نظر خود را در پایان این گزارش درج کرده ضمن اشاره به اصلیت عرب نویسنده این گزارش آن را دلیلی بر نگارش مغرضانه آن عنوان کرده و نوشته است: " امریکا و اسرائیل جرات دارن یه حرکت بکنن .. اینا اگه میتونستن و جرات داشتن زود تر از اینا حمله میکردن ... من خودم مخالف نظام هستم.. ولی تا آخرین قطره خون برای وطنم میجنگم ...."
یکی دیگر از بینندگان نیز نوشته است: "واقعا انتظار دارید که مردم باور بکنن که اخبار شما "بی طرفانه" ست؟"
مخاطب دیگر این شبکه ضد انقلاب نیز نوشته است: "سلام. واقعا برای اونایی که گفتن آمریکا اگه بیاد یک ساعته ایرانو با خاک یکی می کنه متاسفم. آمریکا هنوز تو عراقو افغانستانش مونده. اگه آمریکا یا هر بیگانه ای بخواد بیاد تا پای جون وای میستیم. ایرانی مثل عرب بزدل و ترسو نیست"
در کامنت بعدی که در ذیل این گزارش نوشته شده آمده است: "با این کارشناسی باید عراق 7 روزه به تهران میرسید و الان اسراییل و امریکا که دیگه نگو .؟؟؟ بابا باور کنید تمام این کشور ها در 8 سال هر چی داشتند استفاده کردن ولی نشد .جز اتم که ممکنه این بار این را هم ازمایش کنندکه!!!! ولی این اقا بداند با اولین شلیک و اولین شهید همه یکی میشن بکشید مارا بیدار‌تر میشیم."
نفر بعدی نیز در نظر خود اگرچه تا حدودی نظر نویسنده این گزارش درباره توانمندی‌های نظامی غرب در مقابل ایران را تائید کرده اما با این حساب نوشته است: "ما ایرانی ها تا آخرین قطره خونمون جلوی متجاوزا می ایستیم"
مخاطب دیگر این شبکه ضد انقلاب هم نوشته است: "تا آخرین قطره خونم و اگه جنگ بشه برای ایران و خاک وطنم میدم پس به آمریکا و انگلیس و اسرائیل و ... میگم غلط اضافه نکنین"
نفر بعدی هم نام از نویسنده گزارش برده و نوشته است: "احمد عطار کیلویی چنده آخه زمان جگ عراقم خیلی کارشناسا زیاد چیز گفتن آخرش فاتح رو میگن که ایرانم بود"
یکی دیگر نیز نوشته است: "سوگند به خون پاک سیاوش بنام ایرانو نامش من واسه این خاک جون میدم."
مخاطب بعدی این شبکه ضد انقلاب نوشته است: "درسته-ایران در حال حاظر توان حمله رو نداره اما قابلیت ذفاع رو داره-مگه ارتش های پیشرفته دنیا یک دفعه به پیشرفت رسیدند ؟؟؟؟ ایران بعد از انقلاب از وارد تجهیزات نظامی به صورت گسترده منع شد-مهم اینه تمام تجهیرات رو خودمون داریم میسازیم هرچند ابتدایی-اما همین فعالیت ها ما رو به اوج میکشه-قدرت های دنیا از این میترسن-تا چندین سال دیگه بزرگترین قدرت منطقه میشیم-با بهانه هم نمیشه جلو ما رو گرفتش"
اما شاید جالب‌ترین نظر در ذیل این گزارش این کامنت باشد: "با سلام خدمت کارکنان شبکه من و تو من یکی از طرفداران شبکه شما بودم ، ولی در صورتی که به این شایعه های بی پایه و اساس ادامه بدید ، چنان حمله سنگینی به سایتتون می زنم که یه دیتاسنتر هم نتونه جمعش کنه ، اون وقت ببینم بازم می‌گید ایران قدرت دفاع را نداره؟ "
گفتنی است از مجموع 35 کامنت منتشر شده در ذیل این گزارش تنها 5 کامنت، آنهم به طور تلویحی با نظر نویسنده موافق بودند.
اما متن گزارش این "کارشناس عربی" که شبکه من و تو با ذوق زدگی اقدام به انتشار آن کرده، بدین شرح است:
احمد العطار، کارشناس امور نظامی در مطلبی به بررسی توانایی نظامی جمهوری اسلامی ایران پرداخته است. در این بررسی از جمله می خوانیم : مهمترین عناصر عملیات نظامی کلاسیک عبارتند از نیروی هوایی، نیروی زمینی و نیروی دریایی. در هر سه حوزه قابلیت نظامی ایران به دلیل تحریم‌های بین المللی سه دهۀ اخیر شدیداً کاهش یافته است.
بهترین هواپیماهای جنگندۀ جمهوری اسلامی نخستین مدل هوایپمای میگ ۲۹ روسی یا جت‌های اف ۱۴ آمریکایی است که سی و پنج سال پیش توسط شاه وارد نیروی هوایی ایران شد و در نبود قطعات یدکی عملاً غیرقابل استفاده شده اند. نیروی دریایی ایران وضعیتی بهتر ندارد : غالب ناوگان دریایی ایران را کشتی‌های قدیمی، زیردریایی‌های کوچک و ابتدایی تشکیل می دهند که برای انجام حملات سریع در نظرگرفته شده اند، بی‌انکه تناسبی میان این حملات و قابلیت‌هایشان وجود داشته باشد. جمهوری اسلامی ایران دارای نیروی زمینی مهمی است اما، توانایی فنی و لجستیکی نقل و انتقال هوایی یا دریایی آنها را برای انجام عملیات گسترده ندارد. صنعت نظامی ایران پیشرفت کرده است، اما، غالب فرآورده‌های آن نسخه‌های کپی شده سلاح‌های از رده خارج شدۀ دهۀ ۱۹۷۰ میلادی هستند.
به غیر از تحریم‌های بین المللی، عامل دیگری که مانع از توسعه و به روز شدن تجهیزات نظامی ایران به شمار می رود، ناتوانایی مالی این کشور در تهیه تجهیزات گستردۀ نظامی بوده است. به دلیل این موانع و مشکلات است که جمهوری اسلامی ایران همۀ توان خود را بر قابلیت جنگ نامتقارن یعنی بر انواع موشک هایی استوار ساخته که این کشور طی سال‌های اخیر توسعه داده است. اما، مشکل این است که ایران نمی تواند به طور پایدار آنها را بر روی سکوهای پرتاب، یعنی در معرض حملات هوایی نگه دارد. زیرا، استقرار آنها به نیروهای دشمن امکان شناسایی و نابودی‌شان را به سهولت می دهد. توانایی موشکی جمهوری اسلامی به این کشور اجازه نمی دهد که کمبودهای نیروی هوایی خود را جبران کند.
افزون بر این استقرار سامانه‌های دفاع موشکی در منطقه به ویژه در کشورهای عربی خلیج فارس توانایی ایران را نیز در زمینۀ موشکی تقریباً به صفر رسانده است. به طوری که در بهترین حال، هدف موشک‌های جمهوری اسلامی را نه تأسیسات نظامی یا دولتی، که احتمالاً نیروهای غیرنظامی تشکیل خواهند داد. به این ترتیب، هنگامی که جنگ متقارن جمهوری اسلامی به سرانجام نرسد، قوای آن بر روی زمین بدون کمترین پوشش و پشتیبانی به اهداف حملات شدید هوایی تبدیل خواهند شد.

گالری تصاویر

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

 • مصطفي بنام سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱:۵۱:۹
  پاسخ 0 |

  چرا خودمون رو گول مي زنيم ؟ بينندگان شبكه "من و تو" و استفاده از كليد واژه‌هاي بيگانگان و آخرين قطره خون و.... !؟!

 • رها سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱:۵۱:۹
  پاسخ 0 |

  من تحليل کلي دارم بر برنامه هاي اين شبکه ضد ايراني:

 • رها سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱:۵۱:۹
  پاسخ 0 |

  http://ee.blogfa.com/post-234.aspx

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
 • پر بیننده‌ترین
 • پر بحث‌ترین