اخبار آرشیوی

سید ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضائیه

معاون اول قوه قضائیه: تخلفات انتخاباتی در اسرع وقت رسیدگی خواهد شد/ کاندیداها از طرح قول‌هایی که خارج از محدوده اختیارات قانونی یک نماینده مجلس است، دوری کنند

ایسنا نوشت:

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی در حاشیه همایش علمی «اقتدار نرم پلیس و امنیت نرم‌افزاری در افق برنامه پنجم توسعه» در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مجریان و ناظران انتخابات مشخص هستند، اظهارکرد: برخورد با تخلفات انتخاباتی در قانون پیش بینی شده و قوه قضاییه با همکاری شورای نگهبان و وزارت کشور تمهیداتی اتخاذ کرده‌اند که از تخلفات پیشگیری شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم هم کاندیداها و هم طرفداران آنها قانون را رعایت کنند، خاطرنشان کرد: قاعدتا رقابت سالم و رعایت منشور اخلاق باید از سوی کاندیداها رعایت شود و آنها باید تلاش کنند به جای نفی و تهمت زدن به دیگران خود را اثبات کند.

رئیسی خطاب به نامزدهای انتخابات مجلس نهم گفت: کاندیداها از طرح قول‌هایی که خارج از محدوده اختیارات قانونی یک نماینده مجلس است دوری کنند و در نظر داشته باشند که هم‌چنین هزینه‌های تبلیغاتی که دور از انتظار است در ذهن مردم سوال ایجاد می‌کند، لذا باید به این موضوع توجه کنند.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه مبنای انتخابات در کشور ما با مبنای انتخابات در نظام های دیگر متفاوت است، تصریح کرد: در کشور ما انتخابات براساس تکلیف مداری است، به این معنا که هم کسی که انتخاب می‌کند هم کسی که انتخاب می‌شود بر اساس تکلیف عمل می‌کند، این معنا در نظام‌های دیگر وجود ندارد.

وی با بیان اینکه امیدواریم در بحث انتخابات نوبت به ورود دستگاه قضایی نرسد، اظهارکرد: اگر تخلفی انجام شود وظیفه قوه قضاییه برخورد است و این رسیدگی‌ها مشمول مرور زمان نخواهد شد. به دادستان‌های سراسر کشور اطلاع داده شده که آمادگی این را داشته باشند که تخلفات بدون فوت وقت رسیدگی شود.

وی هم‌چنین در مورد ارتباط ترور «احمدی روشن» با انتخابات پیش روی مجلس نهم گفت: ترور احمدی روشن حرکتی از جنس حرکت‌های اسراییلی و صهیونیستی بود و تحلیل‌های کارشناسان هم بر این مساله که این اقدام از اقدامات موساد بوده است، صحه می‌گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: قطعا دشمنان برای ایجاد اخلال در شرایط علمی و پیشرفت‌های هسته‌یی کشور و هم ایجاد رعب و وحشت و یاس و ناامیدی و نیز اخلال در انتخابات تلاش خواهند کرد اما برنامه‌های آنها درست برعکس جواب داده و بر اساس فرآیندهای اجتماعی این اقدامات تبدیل به اراده‌ی جوانان و دانشجویان برای ایستادگی و مقاومت و ادامه‌ی جدی راه شده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین