اخبار آرشیوی

حداد عادل

حداد عادل: وجود دو گروه اصولگرا باعث ایجاد کشمکش در صحنه انتخابات کشور نمی‌شود/ در خصوص هاشمی رفسنجانی نظر ما نظر رهبری است و اگر هم اختلاف نظری داریم، ما نیز همانند رهبری حرمت پیشکسوتان را حفظ می‌کنیم

خبرگزاری مهر نوشت:

عضو کمیته منتخب جبهه متحد اصولگرایان گفت: وجود دو گروه اصولگرایی باعث ایجاد کشمکش در صحنه انتخابات کشور نخواهد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی حداد عادل عصر چهارشنبه در همایش اصولگرایان استان فارس تاکید کرد: اختلافات سلیقه ای میان ما و برخی از دوستان وجود داشت که این اختلاف سلیقه باعث شد افراد ترجیح دهند با نام جبهه پایداری وارد انتخابات شوند.

وی با اشاره به اینکه تلاش کردیم تا اصولگرایان با یک نام واحد وارد عرصه انتخابات شوند، یادآور شد: تلاش می کنیم که کاندیداهای مشترک در میان این دو گروه معرفی شود که در این راستا اکثر استانها به صورت 100 درصد لیست مشترک ارائه کردند.

عضو کمیته منتخب جبهه متحد اصولگرایان در خصوص استان تهران نیز افزود: در تهران نیز سعی خواهیم کرد که لیست مشترک ارائه کنیم و یا اینکه تعداد مشترکات میان دو گروه بیشتر باشد.

حداد عادل با اشاره به اینکه جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری اختلاف مبنایی ندارند، گفت: هیچگونه اختلاف مبنایی در میان ما وجود ندارد و امیدواریم این مشکلات برطرف شود که با توجه به این دیدگاه از آیت الله مهدوی کنی نیز برای گفتگو دعوت شده است.

وی تصریح کرد: اختلاف در میان این دو گروه چشمگیر نیست و حتی برخی از افراد مثل دکتر لنکرانی نیز وجود دارند که هم جبهه پایداری و هم جبهه متحد اصولگرایان خواهان حضور وی در گروه خودهستند.

عضو کمیته منتخب جبهه متحد اصولگرایان با تاکید بر اینکه همچنان به سکوت برخی از افراد در مقابل فتنه انتقاد داریم، گفت: اولویت اول ، ایجاد وحدت حداکثری و همبستگی در میان اصولگرایان است و نباید فراموش کرد که آیت الله مهدوی کنی و آیت الله یزدی نقش بالایی در انقلاب دارند و مورد اعتماد رهبری هستند.

حداد عادل یادآور شد: در خصوص افرادی که در مقابل فتنه سکوت کردند درجه بندی قائل هستیم ولی تاکید ما بر وحدت حد اکثری است و بنا نداریم نهمین دوره انتخابت مجلس شورای اسلامی را به محل کشمکش اسم ها بدل کنیم.

انتخابات با اخلاق اسلامی اداره شود

عضو کمیته منتخب جبهه متحد اصولگرایان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ایران اسلامی در حال حاضر به عنوان یک الگو برای دیگر کشورهای دنیا تبدیل شده، تاکید کرد: باید این انتخابات بر اساس اخلاق اسلامی اداره شود و دولت نیز باید در خصوص برگزاری انتخاباتی سالم تلاش کند.

وی با بیان اینکه مردم در انتخاب کاندیداهای خود توجه داشته باشند، افزود: مردم باید سعی کنند نمایندگانی را وارد مجلس کنند که دیندار، متدین، پاک و با دیانت باشد که البته مشخص کردن این افراد کار مشکلی نیست.

حداد عادل ادامه داد: اصولگرایی بدین معنی است که افرادی خدمت گذار و پاک به مردم معرفی شود.

عضو کمیته منتخب جبهه متحد اصولگرایان با تاکید بر اهمیت دهه فجر و انتخابات ایران در جهان یادآور شد: در دنیایی زندگی می کنیم که با 15 سال پیش تفاوتهای فراوان دارد و امروز ایران حساسیت بالایی در جهان دارد و مباحث مربوط به انتخابات و حضور حداکثری مردم در دهه فجر و انتخابات جنبه بین المللی به خود گرفته است.

در خصوص هاشمی رفسنجانی نظر اصولگرایان نظر رهبری است

حداد عادل در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی تاکنون موضع رسمی خود را اعلام نکرده، گفت: در خصوص رفسنجانی نظر ما نظر رهبری است و اگر هم اختلاف نظری داریم ما نیز همانند رهبری در واقع حرمت پیشکسوتان را حفظ می کنیم.

وی تاکید کرد: راه ما راه امام (ره) و راه رهبری است و از طرفی ایشان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند.

عضو کمیته منتخب جبهه متحد اصولگرایان در خصوص سران فتنه و وابستگان آنان نیز تصریح کرد: آن اشخاصی که می دانید در حصر خانگی هستند و مابقی هم به طور یقین در مقابل بصیرت مردم چاره ای جز سکوت ندارند و به طور یقین بصیرت مردم بسیاری از مشکلات را برطرف خواهد کرد.

دولت جریان انحرافی را انکار می کند

حداد عادل در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص فعالیت جریان انحرافی نیز گفت: دولت وجود جریان انحرافی را انکار می کند که البته آنها را هم به بصیرت مردم واگذار می کنیم.

وی ادامه داد: اگر مقام معظم رهبری نامی از شخص و یا گروهی نمی برند دلیل بر نبود آن نیست بلکه نظر این است که باید به هر چیز متناسب با وزن آن برخورد شود و نباید در این راستا افراط شود.

عضو کمیته منتخب جبهه متحد اصولگرایان در خصوص وضعیت اقتصادی کشور طی مدت گذشته یادآور شد: سکوت 10 روزه دولت در این راستا جای تعجب دارد اما به هر حال توانستند با توجه به تشکیل گروه کارشناسی وضعیت را ثابت کنند.

وی در خصوص نحوه برخورد مجلس با دولت نیز گفت: تاکنون سعی کرده ام در این راستا صحبتی نکنم ولی باید توجه داشت که اگر رئیس مجلس در مقابل برخی از رفتارها مدارا می کند به دلیل توجه به مصلحت نظام و کشور است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین