اخبار آرشیوی

اوباما

پایگاه "ایران هسته‌ای" با اشاره به سخنان اوباما درباره رد حمله نظامی به ایران نوشت؛ وی تلاش کرد اشتباهات محاسباتی ناشی از لفاظی‌های ضد ایرانی اخیر رژیم صهیونیستی را تصحیح کند

حامد علوی، ایران هسته ای- باراک اوباما تلاش کرد اشتباهات محاسباتی ناشی از لفاظی های ضد ایرانی اسراییلی ها در چند روز اخیر را تصحیح کند.

در حالی که اسراییلی ها در روزهای اخیر تلاش فراوانی کرده اند تا وانمود کنند هم برای حمله به ایران آماده هستند و هم در این باره تصمیم گرفته اند، اوباما به صراحت گفت «اسراییل درباره حمله به ایران تصمیمی نگرفته است».

وی که غروب روز یکشنبه 16 بهمن 1390 (5 فوریه 2012) با شبکه تلویزیونی NBC امریکا گفت وگو می کرد، گفت: «اسرائیل هنوز تصمیم نگرفته است در واکنش به تنش فزاینده ایران چه واکنشی نشان دهد، اما من نگرانی های اسرائیل را درباره برنامه های تهران صحیح می دانم. اولویت شماره یک من کماکان امنیت آمریکا است، و همچنین امنیت اسرائیل. ما تضمین خواهیم کرد که تلاش هایمان با هدف حل این مساله در هماهنگی کامل باشد. امیدوارم بتوانیم این موضوع را به شکل دیپلماتیک حل کنیم».

رییس جمهور امریکا که در آستانه یک انتخابات دشوار قرار دارد، حتی از این هم فراتر رفت و استدلال کرد که به دلایل مهمی اساسا حمله به ایران خطرناک تر از آن است که به عنوان یک گزینه مورد استفاده قرار گیرد.

اوباما با اشاره به محدودیت های جدی امریکا در اقدام علیه ایران گفت: «هر گونه فعالیت نظامی بیشتر درون خلیج فارس، اقدامی اخلال آور است و تاثیر زیادی بر ما به جای خواهد گذاشت. این گونه اقدامات می تواند تاثیر عمیقی بر بهای نفت داشته باشد. ما هنوز در افغانستان که در همسایگی ایران قرار دارد نیرو داریم. بنابراین راه حل دیپلماتیک را در این برهه ترجیح می دهیم».

وی همچنین در بخش دیگری از این مصاحبه و در واکنش به جنجال تبلیغاتی اخیر درباره احتمال حمله ایران به خاک امریکا، اظهار داشت: «به عقیده من تهران از نیت یا توانایی حمله به آمریکا برخوردار نیست».

این اظهار نظر اوباما نیز پاسخ به اظهارات اخیر مقام های اطلاعاتی اسراییل بوده است که از آماده باش کامل در سراسر جهان برای مقابله با حملات احتمالی ایران خبر داده بودند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین