اخبار آرشیوی

فدایی

حسین فدایی: شک ندارم جریان انحرافی در صدد ورود به مجلس است/ عقلانیت، حفظ رویکرد عدالت‌خواهی، توسعه و استکبار ستیزی، عاملی در جهت بهتر عمل کردن مجلس‌ نهم است

خبرگزاری فارس نوشت:

عضو جبهه متحد اصول‌گریان گفت: در اینکه جریان انحرافی درصدد ورود به مجلس است شکی نیست، زیرا آنها با یک برنامه‌ریزی مشخص از یک تا دو سال گذشته عنوان می‌داشتند درصدد تصاحب بیش از 200کرسی مجلس هستند.
حسین فدایی نائب‌رئیس کمیسیون اصل 90 و نامزد اصول‌گرای مجلس نهم با شرکت در نشست انتخاباتی با موضوع "عدالت اجتماعی" گفت: اکنون باید توجه داشته باشیم که دشمن از سه جبهه بر علیه ما بسیج شده است و جریان فتنه، انحراف و نظام سلطه این سه‌ جبهه مشخص هستند و هرگز نباید بپنداریم که دشمن ضعفی پیدا کرده و نباید رفتار و برنامه آنها را حمل بر صحت، بی‌اثر و بی‌برنامه بدانیم.

وی با اشاره به اینکه سخنان مقام معظم رهبری و راه‌کار ایشان موجب بصیرت‌افزایی شد، افزود: در اینکه جریان انحرافی با برنامه درصدد ورود به مجلس است شکی نیست، زیرا آنها با یک برنامه‌ریزی مشخص از یک تا دو سال گذشته عنوان می‌داشتند درصدد تصاحب بیش از 200کرسی مجلس هستند ضمن اینکه بارها تعریف خود را پیرامون انحراف عنوان کرده‌ام و فرض من نیز این است که جریان انحراف وجود دارد و با قدرت در صدد ورود به مجلس است.

نائب‌رئیس کمیسیون اصل نود تأکید کرد: جریان فتنه از سال قبل چند خط موازی را دنبال می‌کرد که بحث حضور و بازگشت به درون نظام، نفوذ در بدنه اصول‌گرایان و ائتلاف با جریان اصول‌گرایی از جمله موارد طرح شده توسط آنها بود که در آخرین مرحله میان فتنه‌گران از داخل و خارج مبنی بر اینکه انتخابات را تحریم کنند یا نکنند اختلاف به وجود آمد.

فدایی تصریح کرد: فتنه‌گران بر این باور بودند که اگر مردم در انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی بیش از 30درصد حضور یابند تعریف اپوزیسیون قدرتمند برای آنها در عرصه بین‌المللی زیر سؤال خواهد رفت اما به همین دلیل آنها بر آن شدند تا افراد دست سوم خود را به عرصه انتخابات وارد کنند تا اگر رأی آوردند بگویند ما همچنان مقبولیت داریم به طوری که افراد درجه دو، سه ما نیز توانستند رأی بیاورند، اما اگر این افراد نیز رأی نیاوردند می‌توانند عنوان کنند که طبیعی بود، چون این افراد ناشناخته و از منتخبان درجه دو، سه ما بودند.

فدایی با اشاره به اینکه جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین دو بازوی قدرتمند امام(ره) و رهبری هستند، گفت: این دو تشکل مهم روحانی مورد اعتبار رهبری هستند. در مجلس هشتم وقتی فراکسیون شکل گرفت من به همراه آقایان بادمچیان، صدر، زاکانی، حسینیان و زارعی در بالای مجلس درصدد انتخاب رئیس بودیم اما بر خلاف توافق پیشین متوجه شدم که بعضی از این آقایان با یکدیگر به تفاهم رسیدند که آقای لاریجانی سرانجام رئیس مجلس شد البته من این کار را درست نمی‌دانستم زیرا این کار به صلاح کشور نبود و سرانجام نیز کسانی که این انتخاب را کردند پشیمان شدند.

وی اظهار داشت: مجلس با کار جمعی و رأی عمومی سروکار دارد و اگر رأی مردمی پشت آن نباشد با شکست روبرو خواهد شد.

فدایی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه هزینه‌های تبلیغاتی جبهه متحد اصول‌گرایان از کجا و چگونه تأمین می‌شود و اینکه استفاده از اموال بیت‌المال از جمله ماشین‌های شهرداری که در جریان راهپیمایی 22بهمن مشاهده شده بود صحت دارد یا خیر عنوان کرد: هزینه‌های تبلیغاتی جبهه متحد اصول‌گرایان همانند دوره قبلی کاملاً مشخص است، ضمن اینکه در شورای مرکزی جبهه متحد مصوب شده استفاده از اموال بیت‌المال و امکانات دولتی کاملاً برخلاف قانون است اما گاهی شاهد بداخلاقی‌هایی هستیم که این بداخلاقی‌ها ناشی از خبر جعلی یا جعل اتفاق صورت می‌گیرد.

وی افزود: سازمان توزیع تبلیغات توسط جبهه پیروان انقلاب در 22بهمن تبلیغاتی صورت داد، ضمن اینکه آنها مشکل توزیع نداشتند که بخواهند از امکانات دولتی استفاده کنند و این بیشتر به سناریویی برای خدشه‌ وارد کردن به این جبهه شباهت دارد.

عضو جبهه متحد اصول‌گریان تأکید کرد: گروه‌ها و احزاب مختلفی جبهه متحد اصولگرایان را شکل دادند و هر کدام از آنهاموظفند تا بخشی از هزینه تبلیغاتی این جبهه را تأمین کنند؛ در همین راستا ممکن است خطایی از بعضی این افراد که خود باید هزینه تبلیغات را تأمین کنند رخ دهد و اگر شاهد چنین اتفاقی باشیم با آن برخورد کرده و آن را مضموم و ناپسند می‌دانیم.

نائب رئیس کمیسیون اصل نود با اشاره به اینکه در ایستادگی بر روی آرمان‌ها و شعارهای اصلی انقلاب، اصول‌گرایان مشترک هستند اظهار داشت: احزاب و جریانات سیاسی مختلف باید به جای تخریب یکدیگر، عملکرد خود را به نقد گذاشته و فعالیت‌هایی که می‌خواهند آنها را انجام دهند را معرفی کنند ضمن اینکه در این شرایط باید تحلیل خود را نیز از شرایط داخلی و بین‌المللی به درستی عنوان کنیم و باید بدانیم وقتی مقام معظم رهبری بر جذب حداکثری تأکید دارند منظور ایشان چیست، زیرا نباید با بحث‌های آرمانی محض و مجرد از واقعیت‌ها ایجاد چالش کنیم.

کاندیدای اصول‌گرای دوره نهم مجلس شورای اسلامی در ادامه حفظ رویکرد عدالت‌خواهی عقلانیت، پیشرفت و توسعه و استکبار ستیزی را عاملی در جهت بهتر عمل کردن مجلس‌ها از جمله یکی از شاخصه‌های لازم مجلس نهم عنوان کرد و افزود: در گذشته دو نظر پیرامون وضعیت آینده اصول‌گرایان مطرح شد؛ بعضی از دوستان تحلیل‌شان بر عدم نگرانی از رقابت آینده اصول‌گرایان با یکدیگر بود، در مقابل عده‌ای دیگر بر عدم حرکت بدون وجود وحدت ابراز نگرانی می‌کردند و ما نیز مبنای دوم را بیشتر می‌پذیریم.

وی افزود: احمدی‌نژاد دو سال گذشته اعتقاد داشت که اگر لیستی ارائه شود که مورد حمایت دولت باشد همه مردم به آن لیست رأی خواهند داد و ما در آنجا با نظر او مخالفت کردیم.

فدایی تصریح کرد: یک سال و نیم گذشته نیز احمدی‌نژاد جلسه‌ای با حضور 30نفر از اصولگرایان شکل داد که خروجی آن سه نفر از بدنه اصول‌گرایی شدند.

وی افزود: شواهد تاریخی نشان می‌دهد هرجایی که اختلافی ایجاد شده است بازنده بوده‌ایم زیرا باید بپذیریم که اگر تقسیم گروه‌ها و احزاب سیاسی در همین تهران را به دو سلیقه مختلف تقسیم کنیم در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن اصولگرایان 50درصد آرای تهران را به دست می‌آورند واگر این 50درصد خود شکسته شود اصولگرایان شکست خواهند خورد؛ همانگونه که در انتخابات گذشته و انتخاب شورای شهر سال 85 اتفاق افتاد. بنابراین باید بپذیریم که چاره‌ای جز وحدت نداریم و باید برای این وحدت مدلی مناسب انتخاب شود.

نماینده مردم تهران در دوره هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جبهه پایداری که پیش از آن با این عنوان مطرح نمی‌شد مسیر خود را از سال گذشته یک حرکتی گفتمانی مطرح می‌کردند و حتی اظهار می‌داشتند که در انتخابات شرکت نمی‌کنند اما وقتی بنا بر شرکت در انتخابات گذاشتند ما تصمیم گرفتیم برای جلوگیری از اختلاف دو نفر از جبهه متحد را کنار گذاشته و دو تن از آنها را به لیست خود اضافه کنیم زیرا بر این باور هستیم که نباید حرکتی موازی صورت گیرد بلکه وحدت بهترین عامل در جهت پیروزی است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین