اخبار آرشیوی

سعید جلیلی/ عکس از فارس

سعید جلیلی در دیدار نخست وزیر لبنان: رژیم صهیونیستی و حامیان آن که از پیروزیهای مستمر جبهه مقاومت در دو دهه اخیر به‌ویژه در جریان جنگهای ۲۲ روزه غزه و ۳۳ روزه لبنان و تشدید روند بیداری اسلامی در منطقه آسیب دیده اند، تلاش دارند این فرصت جدید جهان اسلام را تبدیل به تهدید نمایند

به گزارش «نسیم»، دبیر شورای عالی امنیت ملی در ادامه دیدار های خود با مقامات لبنانی عصر امروز با نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان دیدار و درخصوص مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه گفت و گو کرد.
دکتر جلیلی در این دیدار با اشاره به مناسبات تاریخی و عمیق ایران و لبنان گسترش روابط در زمینه های مختلف سیاسی، فرهنگی و بویژه اقتصادی را برای منافع دو کشور بسیار مهم دانست و اظهار داشت با وجود افزایش چشمگیر مبادلات طرفین در سالهای اخیر همچنان ظرفیتهای بالقوه بسیار زیادی برای همکاریهای اقتصادی در حوزه های تجاری، بانکی،‍ صنعتی و کشاورزی وجود دارد.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی همچنین با اشاره به عزم دشمنان برای ایجاد و تشدید کانون بحران و ناامنی در سوریه به منظور حضور بیشتر خود در منطقه ‍ همکاری کشورهای منطقه برای جلوگیری از گسترش ناامنی را خواستار شد.
وی افزود رژیم صهیونیستی و حامیان آن که از پیروزیهای مستمر جبهه مقاومت در دو دهه اخیر بویژه در جریان جنگهای 22 روزه غزه و 33 روزه لبنان و تشدید روند بیداری اسلامی در منطقه آسیب دیده اند، تلاش دارند این فرصت جدید جهان اسلام را با برافروختن آتش منازعات قومی و طائفه ای تبدیل به تهدید نمایند و بر لزوم همفکری مضاعف برای مواجهه هوشمندانه با این دسیسه ها تأکید کرد.
در این دیدار همچنین نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان با استقبال از گسترش مناسبات تهران- بیروت بر عزم دولتش برای تعمیق این روابط بویژه در عرصه های اقتصادی تأکید کرد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین