اخبار آرشیوی

فروز رجایی فر

فروز رجایی‌فر، از دانشجویان پیرو خط امام در نشست "روند استکبار ستیزی در شرایط کنونی کشور": برخی افراد و گروه‌ها با زیر سؤال بردن و اشتباه تلقی کردن تسخیر سفارت آمریکا در ۱۳ آبان سال ۵۸، قصد شکستن تابوی رابطه با آمریکا را دارند

به گزارش «نسیم»، مهمترین محورهای سخنان این استاد دانشگاه در مجتمع فرهنگی 13 آبان سازمان بسیج دانشجویی که امروز عصر ایراد شد، بدین شرح است:
-بعضی‌ها آگاهانه و از روی غرض‌های سیاسی به نادرست، عامل تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان را تحریکات علی اکبر موسوی خوئینی‌ها به عنوان جاسوس شوروی در آن زمان می‌دانند؛ درصورتی که موسوی خوئینی‌های آن روز از یاران نزدیک امام محسوب می‌شد و نباید مواضع و اعمال غلط امروز وی را به پای فعالیت‌های صحیح او در آن زمان نوشت.
-عده‌ای بودند و هستند که فتنه‌انگیزی انگلیس را بزرگتر از آمریکا معرفی می‌‌کنند که یکی از پیامدهای آسیب‌رسان این تفکر تحریک دانشجویان در سال گذشته در حمله به سفارت انگلیس بود که رهبر معظم انقلاب نیز مخالفت خود را در دیدار با دانشجویان از این حرکت اعلام کردند.
-حمایت‌های امام(ره) از تسخیر سفارت آمریکا از دانشجویان باعث حمایت مردم در آن زمان از این حرکت شد و دقیقا با سندی که من در دست دارم امام(ره) روز 14 آبان 58 طی یک سخنرانی از تسخیر لانه جاسوسی حمایت کردند و فرمودند که در آینده از انقلاب‌هایی جدید خبر می‌دهند؛ و بعد از مدتی امام خمینی(ره) عنوان "انقلاب دوم" را برای این حرکت گذاشتند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین