اخبار آرشیوی

رشوه خواری

معاون تحول و نوسازی اداری معاونت توسعه سرمایه نیروی انسانی رئیس‌جمهور در گفتگو با برنامه "پایش": میزان شیوع فساد اداری و رشوه در سال هشتاد ۱۳.۳ درصد، سال ۸۵، ۶.۲ و در سال ۹۰ به حدود ۷.۴ رسیده است که نسبت به دهه ابتدایی ۸۰ شیوع رشوه کم شده است

متن کامل این گفتگو به شرح زیر است:
جزییات آمار دولت از کاهش پارتی بازی‬
معاون تحول و نوسازی اداری معاونت توسعه سرمایه نیروی انسانی رئیس جمهور در گفتگوی تلفنی با برنامه زنده پایش به تشریح جزییات آمار اعلام شده از کاهش پارتی بازی در دولت پرداخت
احمد بزرگیان گفت : حدود ده سال است که یک نظر سنجی عمومی از طریق تکمیل پرسنشنامه ها در زمینه سنجش فساد اداری در حال برگزاری است . این طرح از سال 80 شروع شده و آخرین مورد آن در سال 90 بوده است که دستورالعمل سال 91 هم ابلاغ شده و به زودی این طرح در سال 91 هم شروع می شود .
وی افزود : جامعه آماری ما در سال هشتاد 250 هزار نفر بود که این رقم در سال 90 به 306 هزار نفر رسیده است . این طرح در 29 استان و 50 دستگاه اجرایی انجام شد که بر مبانی آن بحث رشوه ، فساد اداری که بیشتر جنبه ادراکی دارند سنجیده شد .
بزرگیان اظهار داشت : موسسات طرف قرار داد ما در این طرح با نظر سنجی از مردم میزان شیوع فساد اداری و رشوه را می سنجند . مثلا در مورد میزان شیوه رشوه در کشور ، پاسخ ها در سال هشتاد 13.3 درصد ، سال 85، 6.2 و در سال 90 حدود 7.4 رسیده است که نسبت به دهه ابتدایی هشتاد شیوع رشوه کم شده است .
معاون تحول و نوسازی اداری معاونت توسعه سرمایه نیروی انسانی رئیس جمهور گفت : ما درصدد آن هستیم که با گسترش دولت الکترونیک جلوی فساد اداری بگیریم و به نظرم تا کنون موفق بوده ایم .
بزرگیان تاکید کرد: بر اساس نظر سنجی از مردم پدیده پارتی بازی در ادارات بهتر شده است و از شاخص 28 درصد به هشت درصد کاهش یافته است .
بزرگیان در پایان حرف مرتضی حیدری مبنی بر اینکه بیشترین میزان رشوه به منظور انجام کارهای قانونی است را تایید کرد .

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین