اخبار آرشیوی

هاشمی رفسنجانی

هاشمی رفسنجانی در دیدار با جمعی از جوانان فعال در عرصه‌های فرهنگی و سیاسی: مسیر عبور از نابسامانی‌ها از دو مرحله می‌گذرد؛ ابتدا بازگرداندن وحدت و همدلی و اعتماد همه اقشار و سلایق کشور و نیز در پیش گرفتن تعامل و همکاری بین‌المللی با دنیا

به گزارش «نسیم» به نقل از "پایگاه اطلاع‌رسانی هاشمی رفسنجانی"، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع تعداد زیادی از جوانان فعال فرهنگی سیاسی سراسر کشور، با تشکر از ابراز احساسات و محبت حاضرین و با اشاره به اصرار آنان و سایر اقشار از ایشان برای ورود به صحنه انتخابات جهت رفع معضلات کشور گفت: اگر این تقاضای شما را بپذیریم یعنی شخص دیگری برای انجام این رسالت بزرگ نیست در صورتی که بنا بر این بود که با انقلاب اسلامی و پس از گذشته سه دهه از برپایی نظام جمهوری اسلامی، به جایی برسیم که توسعه انسانی، مادی و معنوی کشور در حدّی قرار گیرد که جمع کثیری از مدیران و سرآمدان کارآمد و توانمند برای اداره کشور تربیت و پشتوانه حال و آینده پیشرفت کشور قرار گیرند و در مقطع کنونی کشور افرادی مدیر و توانا سکاندار مسئولیت‌های خطیر کشور شوند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با ابراز تأسف از سیاست‌ها و بی‌تدبیری‌های سالهای اخیر، نادیده گرفتن اقدامات و عملکرد دولت‌های گذشته نظام جمهوری اسلامی و بدنام کردن و حذف مدیران باتجربه، مخلص و کارآمد نظام و نخبگان کشور را دو هدف پیدا و پنهان منحرفان دانست و گفت: اگر عملکرد دوران امام(ره) را زیر سؤال نمی‌برند، به خاطر این است که جرأت نمی‌کنند.

ایشان خطاب به جمع حاضر گفت: من هم مانند شما و چه بسا بیشتر از شما نگران حال و آینده کشورم، چرا که انقلاب و نظام جمهوری اسلامی اکنون در مرحله حساس و خطیری قرار گرفته که عبور از این مرحله نیاز به منطق، عقلانیت، وحدت و تعامل داخلی و بین‌المللی دارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بیان دلایل رسیدن کشور به وضع کنونی، به بیان خاطره‌ای از دیدار دو و نیم ساعته خود با اعضای کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان در سال 87 اشاره کرد و افزود: بسیاری از خبرگان حاضر در آن جلسه که متن کامل نوار آن نیز در دبیرخانه خبرگان رهبری موجود است، در همان زمان و برخی بعدها با تأیید صحت پیش‌بینی‌های من اظهار داشتند که اگر می‌دانستیم به اینجا می‌رسیم برخی حمایت‌ها و تقدیس‌ها را انجام نمی‌دادیم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در بیان راه‌حل‌های خود برای برون‌رفت از مشکلات و معضلات، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور، به دیدگاه‌های همیشگی خود اشاره و تأکید کرد: مسیر عبور از نابسامانی‌ها از دو مرحله و تصمیم می‌گذرد. ابتدا بازگرداندن وحدت و همدلی و اعتماد همه اقشار و سلایق کشور و نیز در پیش گرفتن تعامل و همکاری بین‌المللی با دنیا.

ایشان همچنین تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران سر جنگ و نزاع با هیچ کشوری را نداشته و ندارد و خواهان تنش‌زدایی و حُسن همکاری و روابط با همه کشورهای دنیا به استثنای رژیم اشغالگر قدس است. البته با این رژیم نیز سر جنگ نداریم، ولی اگر همانند دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران مورد تعرض قرار بگیریم، با همه توان از خود دفاع و هر متجاوزی را از کرده‌ی خود پشیمان خواهیم کرد و حتی اگر کشورهای عربی برای احقاق حق مردم فلسطین با اسرائیل وارد نبرد شوند، ما هم کمک خواهیم کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه این راهکارها در پایان جنگ تحمیلی و شروع سازندگی کشور به خوبی جواب داد، تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت کشور به لحاظ زیرساخت‌ها، منابع مادی، انسانی و درآمدهای ارزی بسیار بهتر از سال پایانی جنگ است و اگر اراده سیاسی و تصمیم به بازگشت از خطا و در پیش گرفتن عقلانیت و منطق در مدیریت‌ها باشد، با این دو تصمیم، بدون هزینه، راه برون‌رفت از مشکلات به تدریج باز خواهد شد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مردم را صاحبان اصلی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی خواند و با بیان الزام اخلاقی، شرعی، قانونی و مصلحت لزوم حمایت و پشتیبانی و حمایت همیشگی مردم از حاکمان نظام اسلامی گفت: هیچ کشوری در دنیا نتوانسته حمایت و اعتماد مردم را نادیده بگیرد و اگر دولتی خواست خود را به مردم تحمیل کند، از حمایت مردم خارج شده است.

ایشان با اشاره به حضور همیشگی و فداکارانه مردم در صحنه‌های خطیر مبارزه، پیروزی، جنگ و سازندگی کشور، نادیده گرفتن فداکاری‌های مخلصانه مردم و هزاران شهید و ایثارگر و خواست و علایق آنان را ظلمی بزرگ و جبران‌نشدنی به انقلاب، اسلام و مردم دانست و گفت: اگر در تصمیم‌گیری‌ها قانون اساسی ملاک قرار گیرد و از برخوردهای سلیقه‌ای و باندی اجتناب و جلوی افراد تندرو و مزاحمت‌های گروه‌های افراطی گرفته شود، مردم وفادار به نظام اسلامی همراه و کمک کار مسئولان در حل مشکلات خواهند بود.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در برابر درخواست‌های اقشار گوناگون مردم برای حضور در عرصه انتخابات آینده ریاست جمهوری، به مشکلات بزرگ و تعهدات بدون پشتوانه و نجومی دولت آینده اشاره کرد و گفت: دولت آینده نزدیک به 500 هزار میلیارد تومان بدهی و تعهد به گردن خواهد داشت و در کنار آن وعده‌های عمل نشده و خیالی و به هم ریختگی نظام اداری، اقتصادی و اعتماد متقابل مردم، مسئولان و گروه‌ها نیز کار را بسیار مشکل خواهد ساخت.

در ابتدای این دیدار برخی از جوانان حاضر در جلسه به نمایندگی از دانشجویان بسیجی، روزنامه‌نگاران، طلاب و روحانیون، نخبگان و فرهیختگان کشور دیدگاه‌های خود را پیرامون اوضاع سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور بیان داشتند و با اشاره به لزوم مشارکت فعال همه اقشار و سلایق در انتخابات آینده، حضور شخصیت‌های باتجربه، دارای پایگاه مردمی و توانمند در تعامل داخلی و بین‌المللی همچون آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای عبور از نابسامانی‌ها و مشکلات را خواستار شدند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین