اخبار آرشیوی

تیم ملی والیبال

گزارش مشروح مراسم تجلیل خبرگزاری «نسیم» از ملی‌پوشان والیبال// داورزنی: هدف ما، تکرار قهرمانی در جام ملت‌های آسیاست/ سعید معروف: خوشحالی مردم و محبوبیت والیبال در جامعه، بزرگترین پاداش به والیبالیست‌ها بود

مراسم تقدیر از ملی‌پوشان افتخارآفرین تیم ملی والیبال ایران در حدفاصل موفقیت‌های این تیم در لیگ جهانی و چند هفته مانده به آغاز رقابت‌های قهرمانی آسیا، با همت خبرگزاری «نسیم» در هتل بزرگ تهران برگزار شد.

* مهمانان ویژه مراسم
در این مراسم محمد رضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال، تمام بازیکنان تیم ملی والیبال به جز سید محمد موسوی، آرش کمالوند و آرش کشاورزی و البته خولیو ولاسکو و خوان سیچلو حضور داشتند. علاوه بر اعضای والیبالی، محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ، علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال، محمود خسروی‌وفا، رئیس کمیته ملی پارالمپیک، مهرداد بذرپاش، رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی و مهدی تاج، رئیس سازمان لیگ برتر نیز حضور داشتند.


* داورزنی: هدف ما، تکرار قهرمانی در جام ملت‌های آسیاست
مراسم از ساعت 19:15 دقیقه با اجرای فرزاد جمشیدی، مجری معروف آغاز شد و پس از تقدیر مدیران موسسه رسانه‌ای اطلس از خبرنگاران «نسیم»، محمدرضا داورزنی به عنوان نخستین سخنرانی روی سن آمد. وی صحبت‌های خود را با تقدیر از اقدام «نسیم» در برگزاری این مراسم آغاز کرد و گفت: خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها از جمله خبرگزاری «نسیم» در موفقیت‌هایی که برای تیم ملی والیبال به دست آمد، نقش ویژه‌ای داشتند و من واقعا از شما تشکر می‌کنم که تیم ملی والیبال را فراموش نکردید و چنین مراسمی را برای این تیم تدارک دیدید. در حال حاضر مهم‌ترین دغدغه ما، موفقیت در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا و کسب جواز حضور در جام جهانی است. با این حال برای رسیدن به این هدف، نیاز به حمایت و پشتیبانی داریم؛ چون هدف ما، تکرار قهرمانی در جام ملت‌های آسیاست. ضمن آنکه به دنبال میزبانی مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال نیز هستیم و اگر نهادها برای دستیابی به این هدف بزرگ و باارزش به ما کمک کنند، اتفاق بزرگ دیگری نصیب ورزش کشور خواهد شد.

* رویانیان: تقدیر از این عزیزان توسط یک رسانه اقدامی ارزشی، فرهنگی و ورزشی است
پس از پایان صحبت‌های داورزنی، نوبت به محمد رویانیان رسید تا روی سن بیاید و صحبت‌های خود را آغاز کند. مدیرعامل باشگاه پرسپولیس نیز در ابتدای سخنرانی خود از «نسیم» بابت برگزاری این مراسم تشکر کرد و آن را اقدامی ارزشمند دانست. او در ادامه خطاب به والیبالیست‌های تیم ملی گفت:" بسیار خوشحالم که در جمع افتخارآفرینان والیبال ایران هستم و برگزاری مراسم تقدیر از این عزیزان توسط یک رسانه اقدامی ارزشی، فرهنگی و ورزشی است و امیدوارم ملی‌پوشان والیبال که برای ورزش کشورمان افتخار بزرگی را رقم زده و دل مردم را شاد کردند، بتوانند در رقابت‌های پیش رو توفیقات جدیدی را کسب کنند. ملی‌پوشان ایران که با شکست دادن تیم‌های بزرگ و عنوان‌دار جهان شاهکار خلق کرده و شگفتی آفرین شده‌اند، سه اتفاق ویژه و مهم را رقم زدند و به عنوان یک ایرانی باید بگویم ملی‌پوشان ما توانستند غرور ملی، انسجام و اراده ایرانیان را در سطح بین‌المللی نشان داده و آن را ارتقاء دهند. این درخشش مایع غرور همه ایرانیان در سراسر جهان شد. همچنین بنده که از بد حادثه به فوتبال آمده‌ام باید بگویم والیبال ایران با شگفتی آفرینی ملی‌پوشان به خانه‌های مردم راه یافت و ما این زنگ خطر که والیبال جایگزین فوتبال شود را به خوبی حس کردیم. این یک اتفاق مهم است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت." رویانیان در ادامه گفت: در وهله سوم نیز به عنوان یک مدیر باید بگویم همیشه خیلی‌ها تصور می‌کردند ما ایرانی‌ها در کارهای گروهی و عرصه ورزش هم در رشته‌های تیمی و گروهی موفق نیستیم و توفیقی نداشته‌ایم اما ملی‌پوشان والیبال با شکست دادن تیم‌های صاحب عنوان در جهان، این فرضیه و تصور را باطل کرده و ثابت کردند که می‌توانیم در کارهای گروهی نیز در عرصه جهانی و بین‌المللی موفق باشیم. بنده امیدوارم حالا که تیم ملی والیبال در جمع مدعیان جهانی قرار گرفته و تیم‌های صاحب نام را در خانه خودش شکست داده و همه مردم را شاد و خوشحال می‌کند، حمایتی همه جانبه و منطقی از والیبال کشورمان داشته باشیم تا این توفیقات ادامه پیدا کرده و شاهد افتخارآفرینی‌های دیگری نیز باشیم.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس پس از پایان سخنرانی خود و در حاشیه برگزاری این مراسم، با محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال، محمود خسروی‌وفا رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین و علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال خوش و بش کرد و افتخارآفرینی ملی‌پوشان والیبال در لیگ جهانی را به رئیس فدراسیون والیبال تبریک گفت. همچنین رویانیان در جمع بازیکنان تیم ملی والیبال حضور یافت و ضمن تبریک و تقدیر از افتخار‌آفرینی آنها دقایقی با آنها به گپ و گفت پرداخت. وی در پاسخ به سؤال خبرنگاران و احتمال اینکه آیا ممکن است پرسپولیس در رشته والیبال نیز روی به تیمداری بیاورد، گفت:"ما فهمیدیم که از والیبال هم می‌توان لذت برد و به نظر من این خیلی مهم است. می‌توان لحظه به لحظه والیبال را دید و از آن لذت برد. ما هم دوست داریم که تیم والیبال داشته باشیم اما در این خصوص باید برای با داورزنی صحبت کنم."
در خلال سخنرانی مهمانان مراسم نیز فرزاد جمشیدی با مروری کوتاه بر زندگی هریک از ستارگان تیم ملی والیبال، یکی از آنها را به حضار معرفی می‌کرد که این اقدام هربار با استقبال ویژه و تشویق شدید حاضران در مراسم روبرو می‌شد.

*خسروی وفا: تقدیر از ملی پوشان توسط «نسیم»، ابتکار خوبی است
محمود خسروی‌وفا، رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین نیز سخنران بعدی مراسم بود. وی برگزاری این مراسم توسط یک رسانه را "ابتکاری خوب" عنوان کرد و گفت: بازی‌های زیبای والیبالیست‌ها حتی اگر با پیروزی هم همراه نباشد، قابل تقدیر است. ضمن آنکه آنها مطمئنا برای تقدیر به چنین مراسم‌هایی نمی‌آیند. آنها همان کسانی هستند که با قدرت‌نمایی‌شان در معتبرترین مسابقات والیبال جهان، ثابت کردند ایران توانایی انجام کارهای بزرگ را دارد.

* امیرغفور: مردم ما را شرمنده کردند
پس از خسروی‌وفا، امیر غفور، بازیکن تیم ملی نیز پس از معرفی کوتاهی که توسط فرزاد جمشیدی از او انجام شد، روی سن آمد و از برگزاری این مراسم تشکر کرد. وی گفت: "در این مدت مردم ایران ما را شرمنده کردند و باید از آنها تشکر کنیم. امیدوارم افتخارات بیشتری کسب کرده و انتظارات آنها را برآورده کنیم."

* افشاردوست: در حال حاضر دغدغه اصلی والیبال، سخت افزار است
محمود افشاردوست، دبیر فدراسیون والیبال نیز خطاب به حضار گفت:"خبرگزاری «نسیم» میزبانی خیلی خوبی داشت و از مدیریت این خبرگزاری تشکر می‌کنم که این برنامه را ترتیب داد و به یاد والیبال بود. در حال حاضر دغدغه اصلی والیبال، سخت افزار است که در اولویت قرار دارد. ما در این زمینه مشکل داریم و نیاز داریم سالن‌های خوبی در تمام استان‌ها داشته باشیم. موضوع مهم دیگر، بودجه است که اگر حمایت شویم به شرایط ویژه می‌رسیم."

* اهدای جوایز
پس از سخنرانی افشاردوست، مراسم تقدیم از ملی‌پوشان آغاز شد و به هریک از اعضای تیم ملی یک ربع سکه بهار آزادی از سوی مسئولان خبرگزاری و یک ساعت مچی نفیس از طرف شرکت ODM به عنوان یکی از حامیان مالی این مراسم اهدا شد. جوایزی که محمد شجاعیان، مدیرعامل خبرگزاری «نسیم»، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال، علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال، نماینده سازمان هلال احمر و محمود خسروی‌وفا، رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین آن را به اعضای تیم ملی اهدا کردند و مورد تشویق حضار قرار گرفتند.

* سعید معروف: خوشحالی مردم و محبوبیت والیبال در جامعه، بزرگترین پاداش به والیبالیست‌ها بود
پس از اهدای جوایز، سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال جملات کوتاهی درباره این مراسم و موفقیت‌های تیم ملی به زبان آورد:‌ "برنامه‌ای که خبرگزاری «نسیم» درنظر گرفت، برای ما اهمیت داشت، نه هدیه‌ای که به بازیکنان داده شد. مطمئنا خوشحالی مردم و محبوبیت والیبال در جامعه، بزرگترین پاداش به والیبالیست‌ها بود. امیدوارم در تورنمنت‌های آینده با رفتن روی سکو، بیشتر دل مردم را شاد کنیم؛ چون با این نتایج، دیگر کسی جرات حرف زدن درباره باخت تیم ملی مقابل تیم‌های بزرگ را ندارد. ما می‌خواهیم با ادامه روندی که در پیش گرفته‌ایم، والیبال را به ورزش اول کشور تبدیل کنیم."

* حاشیه‌های مراسم
کلیپی که والیبالیست‌های تیم ملی ساخته شده بود نیز یکی دیگر از بخش‌های مراسم بود. در این کلیپ علاوه بر مسئولان فدراسیون والیبال و بازیکنان تیم ملی، چهره‌هایی مانند محمد علی‌آبادی، بهرام افشارزاده و امیر قلعه‌نویی نیز حضور داشتند و به تجلیل از عملکرد درخشان والیبالیست‌های ایرانی پرداخته بودند. حامد محضرنیا، خواننده پاپ نیز که مدتی قبل به مناسب موفقیت‌های والیبالیست‌ها یک آهنگ ویژه برای آنها خوانده بود، با حضور در این مراسم این آهنگ را به صورت زنده اجرا کرد.
علی کفاشیان به دلیل تاخیرش در ورود به مراسم و فرارسیدن زمان افطار و اذان مغرب فرصت سخنرانی پیدا نکرد اما در زمان اهدای جوایز حضور داشت. ضمن آنکه دوربین‌های صدا و سیما و خبرنگاران خبرگزاری‌ها نیز در حاشیه مراسم مصاحبه‌های فراوانی با رئیس فدراسیون فوتبال انجام دادند که مشروح آن که پیرامون آخرین وضعیت تیم ملی بود، در خبرگزاری‌ها مختلف منتشر شد. مراسم افطار و شام نیز پایان بخش این مراسم بود. ضمن آنکه سعید معروف، کاپیتان تیم ملی به نمایندگی از تمام بازیکنان از اهدای سکه اهدایی خبرگزاری «نسیم» به یک موسسه خیریه که علاقه‌ای به اعلام نام آن نداشت، خبر داد.
این مراسم توسط نمایندگان خبرگزاری‌‌های ایسنا، فارس، ایرنا، تسنیم، باشگاه خبرنگاران جوان، واحد مرکزی خبر، خبرآنلاین، برنا و اپینا، روزنامه‌های خبرورزشی، گل، نود و البرز و دوربین‌های تلویزیونی واحد مرکزی خبر، شبکه خبرو شبکه ورزش بطور لحظه‌ به لحظه پوشش داده شد.
در پایان این مراسم نیز خبرنگار «نسیم» با ملی‌پوشان والیبال گفتگو کرد که مهم‌ترین بخش صحبت‌های آنها به شرح زیر است:
- فرهاد ظریف: مهمانی بسیار خوبی بود و همین‌ که دوستان تلاش کردند کاری برای والیبال انجام بدهند، ارزشمند است. درباره خواسته‌هایمان از وزیر ورزش هم باید بگویم تمام درخواست‌های ما تکراری است، چون ایشان همه‌چیز را می‌دانند اما از ایشان می‌خواهم به همه ورزش‌ها با یک نگاه رسیدگی شود.
- حمزه زرینی: خبرگزاری «نسیم» میزبانی خوبی از تیم ملی والیبال داشت و من به عنوان یکی از اعضای تیم ملی از این خبرگزاری تشکر می‌کنم. اما به هیچ‌وجه نباید زحمات بچه‌ها را با پاداش و سکه مقایسه کرد. ما در این شب‌های ماه مبارک رمضان، خواستیم کار خیری انجام بدهیم و به همین دلیل سکه‌هایمان را به موسسه خیریه هدیه دادیم.
- پوریا فیاضی: با توجه بیشتر و دادن بودجه مناسب به تمام فدراسیون‌ها، می‌توانیم موفقیت‌های بیشتری را در مسابقات جهانی و المپیک به دست آوریم. ما می‌خواهیم از این به بعد باید در تمام تورنمنت‌ها با تمام قدرت شرکت کنیم، چون انتظارات از والیبال بالا رفته است.
- امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم ملی والیبال: کاری که به عهده فدراسیون والیبال بود به نحو احسن انجام شده و حالا می‌طلبد که بتوانیم از طرف وزارت ورزش حمایت شویم تا کار ویژه را انجام دهیم. ضمن آنکه دوست دارم از طرف کادرفنی و فدراسیون والیبال از خبرگزاری «نسیم» که زحمات ورزشکاران را ارج نهادند، تشکر کنم.
این مراسم ساعت 22 و پس از صرف شام به پایان رسید.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین