اخبار آرشیوی

جعفر قادری نماینده شیراز

سخنگوی کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اصل ۴۴ قانون اساس از تصویب "طرح تشکیل شورای عالی اقتصاد مقاومتی" در جلسه امروز کمیسیون حمایت از تولید ملی خبر داد

به گزارش «نسیم»، جعفر قادری در گفتگو با "خانه ملت" درباره جزئیات جلسه امروز کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اصل 44 قانون اساسی افزود: در جلسه امروز اصلاح ماده 6 قانون سیاست‌های اصل 44 در ادامه بررسی طرح اصلاح موادی از قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی در دستور کار بود که در این زمینه کمیته مربوطه گزارشی را به کمیسیون ارائه داد اما به دلیل اینکه گزارش مذکور قابل قبول نبود قرار شد روز چهارشنبه ساعت 13 این کمیته با دعوت از چند نفر از اعضای کمیسیون به منظور بررسی ماده مذکور تشکیل جلسه دهند.
نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: بر اساس ماده 6 قانون سیاست‌های اصل 44 درباره سهام مدیریتی، میزانی از سهام یک شرکت که دارنده آن طبق اساسنامه اختیار تعیین حداقل یک عضو را در هیأت مدیره شرکت دارد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه کلیات طرح تشکیل شورای عالی اقتصاد مقاومتی کشور نیز در جلسه امروز تصویب شد، گفت: این طرح در کمیسیون حمایت از تولید ملی به عنوان کمیسیون فرعی و در کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون اصلی بررسی می‌شود.
وی افزود: در ادامه جلسه بحث واگذاری سهام دولت در شرکت مهاب قدس به شرکت عمران آستان قدس رضوی برای اجرای خط آهن گرگان-بجنورد بود که قرار شد در جلسه با حضور وزیر نیرو و وزیر اقتصاد بررسی شود.
قادری درباره جزئیات مطلب فوق گفت:‌ این واگذاری از سوی دولت لغو شد که در این راستا شکایتی به مجلس ارسال شده بود و در نهایت بعد از بررسی درجلسه امروز قرار شد این موضوع با حضور وزیر نیرو و وزیر اقتصاد بررسی شود.
سخنگوی کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اصل 44 قانون اساسی همچنین درباره بررسی گزارش نظارتی نحوه عملکرد قانون اجرای سیاستهای کلی 44 قانون اساسی از ابتدای سال 91 تاکنون گفت: بررسی گزارش مذکور به جلسه دیگری موکول شد.
جلسه امروز کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اصل 44 قانون اساسی صبح امروز از ساعت 7:30 الی 10 برگزار شد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین