اخبار آرشیوی

ناباروری

مسئول مرکز باروری و ناباروری اصفهان: ناباروری یک رخداد چندعاملی است که فاکتورهای بسیار زیادی در آن دخالت دارند/ از جمله مهمترین فاکتورهای ناباروری سن زن و بیماری‌ تنبلی تخمدان است که هرچه سن افزایش یابد شانس باروری کاهش می‌یابد

محمدحسین نصر اصفهانی در گفتگو با «نسیم»، افزود: دومین فاکتور نازایی بیماری‌های تنبلی تخمدان است که یکی از راههای درمانی آن تغذیه صحیح و سالم است به طوری که با تغییر شیوه های زندگی ، زنان امروزه با تغذیه مناسب و کاهش فعالیت ، مستعد چاقی است که یکی از علائم آن موهای زائد است که با کاهش کربوهیدارت ها و تغذیه مناسب می توان با کاهش وزن ، ورزش مناسب به وزن طبیعی رسید که در این زمان شانس باروری طبیعی می شود. عامل سوم نازایی علت مردانه است که فاکتورهای اسپرم کاهش یافته و شانس باروری کاهش می یابد که منجر به نازایی می شود و علل آن مختلف بوده و از بیماری‌های دوران کودکی مانند اوریون یا بیماریهای عفونی ناشی از ارتباط جنسی را شامل می‌شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین