اخبار آرشیوی

سازمان خصوصیسازی

سازمان خصوصی‌سازی از سال ۸۴ تا ۱۵ مهرماه سال ۹۲ در مجموع ۱.۴۹۳.۵۴۲ میلیارد ریال سهام واگذار کرده است که ۲۹.۷ درصد آن بابت سهام عدالت، ۴۴ درصد به بخش غیردولتی و ۲۶.۳درصد به نهادهای عمومی غیردولتی، بابت رد دیون بوده است

به گزارش «نسیم»، همچنین از ابتدای سال 92 تا تاریخ مذکور در مجموع 146 هزار و 409 میلیاردریال سهام شرکت‌های دولتی فروش رفت که 59 هزار و 74 میلیارد ریال آن به بخش غردولتی و 87 هزار و 335 میلیارد ریال آن به نهادهای عمومی غیردولتی بابت رد دیون اختصاص یافت.
آمار واگذاری سهام به تفکیک بازار عرضه حاکی است که از سال 84 تا نیمه مهرماه سال جاری از میزان سهام دولتی فروش رفته، 734 هزار 711 میلیارد ریال معادل 49.2 درصد در بورس، 115 هزار و 345 میلیارد یال معادل 7.7 درصد در فرابورس، دو هزار و 873 میلیارد ریال معادل 2 دهم درصد به صورت مذاکره و 460 هزار و 614 میلیارد ریال معادل 42.9 درصد از طریق مزایده انجام شد.
در عین حال از ابتدای سال جاری تا نیمه اول مهرماه، 146 هزار و 409 میلیارد ریال سهم دولتی فروش رفت که 7.6 درصد آن از طریق بورس، 1.7 درصد آن از طریق فرابورس و 5 دهم درصد از طریق مزایده بوده است، اما هیچ واگذای به صورت مذاکره صورت نگرفت.
آمار واگذاری سهام به تفکیک حجم واگذاری نیز حاکی است که سازمان خصوصی سازی از سال 84 تا 15 مهر ماه امسال از کل واگذاری های صورت گرفته، 1.432.922 میلیاردریال معادل 95.9 درصد به صورت بلوکی، 47 هزار و 802 میلیارد ریال معادل 3.2 درصد به صورت تدریجی و 12 هزار و 820 میلیارد ریال معادل 9 دهم درصد به صورت ترجیحی عرضه شده است.
این در حالی است که 122هزار و 79 میلیارد ریال معادل 8.2 درصد از واگذاری ها در سال جاری به صورت بلوکی، 23 هزار و 918 میلیارد ریال معادل 1.6 درصد به صورت تدریجی و 411 میلیارد ریال به صورت ترجیحی بود.
طبق واگذاری های سهام به تفکیک قانون سیاست های اصل 44، ارزش فرروش سهام گروه 1 ماده 2 قانون از ابتدای خصوصی سازی تا تاریخ مذکور در مجموع 541 هزار و 103 میلیارد ریال و گروه 2 معادل 952 هزار و 440 میلیارد ریال بوده است، بر این اساس 36.2 درصد واگذاری مربوط به گروه 1 و 63.8 درصد مربوط به گروه 2 است. در سال جاری نیز 4 درصد مربوط به گروه یک و 9.4 درصد از واگذاری ها مربوط به گروه 2 اعلام شد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین