اخبار آرشیوی

سید احمد خاتمی

آیت‌الله سیداحمد خاتمی در گفتگو با «نسیم»: پس گرفتن دعوت ایران برای حضور در کنفرانس ژنو۲ به عنوان یک افتضاح تاریخی در تاریخ سازمان ملل ثبت شد/ این اقدام نشان دیگری از عملکرد خصمانه آمریکا نسبت به ایران است/ مذاکره‌کنندگان بدانند که با دشمن کینه‌توزی طرف هستند

مهم‌ترین محورهای سخنان آیت‌الله سیداحمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران در گفتگو با «نسیم» بدین شرح است:

ـ پس گرفتن دعوت از ایران برای حضور در کنفرانس ژنو2، به عنوان یک افتضاح تاریخی در تاریخ سازمان ملل ثبت شد. این حادثه نشان داد که سازمان ملل مستقل نیست و تحت تأثیر آمریکاست. و لکه ننگی است برای این سازمانی که دم از استقلال می‌زند .

ـ دشمنان چه بخواهند چه نخواهد، ایران قدرت بزرگ منطقه ای و قدرت تأثیر گذار در جهان است. نشان این قدرت این است که این همه توطئه علیه نظام اسلامی صورت می گیرد. اگر این اقتدار نبود، این همه توطئه چرا؟

ـ دشمنان ملت چه بخواهند و چه نخواهند، ایران یک قدرت تأثیر گذار است و قطعاً در مسئله سوریه، ایران، نقش آفرین خواهد بود. ایران نیازی به این دعوت نداشت. آنان هستند که نیازمند این دعوت هستند و خواهند دید که بدون حضور ایران، به نتیجه نخواهند رسید.

ـ این اقدام آمریکا در تحت فشار قرار دادن بان کی مون برای پس گرفتن دعوت از ایران، نشان دیگری از عملکرد خصمانه آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است و گویای این واقعیت است که مذاکرات کننده گان ما بدانند که با دشمنی کینه توز طرف هستند و با دشمنی طرف هستند که اصل نظام ما را نمی خواهد و مسئله هسته ای تنها یک بهانه است. با این پیش زمینه، با دشمنان این ملت مذاکره کنند و ذره ای به آنان اعتماد نداشته باشند.

ـ امام مثلی در رابطه با آمریکا دارند که در ضمن این مثل، می توان یک طرح را دید. آن مثل این است. می فرمایند مثل آمریکا مثل سگ است. وقتی شما را تعقیب می کند اگر روبروی او بایستی می ایستد اگر فرار کنی تعقیبت می کند. در 35 سال بعد از انقلاب، آن چه در حوزه خارجی برکت داشته مقاومت جانانه ملت ایران بوده است. ما همچنان بر این عقیده هستیم که مقاومت دیر یا زود جواب خواهد داد. صبر و ظفر هر دو دوستان قدیم اند، بر اثر صبر نوبت به ظفر آید.

ـ این واقعیت را مسئولان خارجی ما باید توجه کنند که آمریکا نتوانست این سخن آقای رییس جمهور را که گفت قدرت های بزرگ تسلیم جمهوری اسلامی ایران شده اند تحمل کند و به فاصله سه ساعت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نسبت به آن موضع گرفت و واکنش نشان داد.

ـ من بر این باورم اگر مسئولان ما هم در برابر اهانت های چندی پیش اوباما و جان کری موضع مناسبی می گرفتند قطعاً به مصلحت کشور و نظام اسلامی بود.

ـ پر واضح است که آمریکا در پی پیشروی است مذاکره کنندگان ما باید آمریکا را از این پیشروی مأیوس کنند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین