اخبار آرشیوی

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد از تجدید نظر در دستورالعمل پرداخت یارانه به مطبوعات و طرح رتبه‌بندی رسانه‌های مجازی شامل خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری خبر داد

به گزارش «نسیم»، صبحانه کاری هفته گذشته اعضای انجمن روزنامه نگاران و خبرنگاران حوزه رسانه در مشهد با بازدید از تحریریه روزنامه خراسان و چاپخانه آن و نشستی با محمد سعید احدیان مدیرعامل و کوروش شجاعی مدیرمسئول روزنامه خراسان و حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تشریح نحوه چاپ و نشر این روزنامه و چاپخانه آن برگزار شد.

***تجدید نظر در دستورالعمل نحوه پرداخت یارانه به مطبوعات
حسین انتظامی در این نشست با اشاره به دستورالعمل نحوه پرداخت یارانه به مطبوعات که چند ماه پیش توسط کارگروه اقتصاد مطبوعات تدوین شد افزود: این دستورالعمل روی سایت معاونت مطبوعاتی وزارت فر هنگ و ارشاد اسلامی اعلام شده بود، مورد بازبینی قرار خواهد گرفت. کارگروه اقتصاد مطبوعات قصد دارد برای اصلاح مواردی همچون تعریف خصوصی و یا عمومی بودن روزنامه ها، این دستورالعمل را مورد بازبینی قرار دهد. یارانه دور بعدی مطبوعات نیز بر اساس دستورالعمل اصلاح شده پرداخت خواهد شد.


***آئین نامه نحوه توزیع آگهی های دولتی
وی در ادامه افزود: همچنین قرار است پیش نویس آئین نامه ای برای روشن شدن نحوه توزیع آگهی های دولتی اعلام شود. معاونت مطبوعاتی این پیش نویس را برای جمع اوری نظرات اصحاب مطبوعات و کارشناسان حوزه رسانه برای جمع بندی نهایی روی سایت خود قرار خواهد داد.


***طرح رتبه بندی رسانه های مجازی شامل خبرگزاری ها و سایت های خبری
انتظامی با بیان اینکه طرح رتبه بندی رسانه های مجازی در حال تدوین است، گفت: بر اساس این طرح شاخص های تعیین رتبه و مرجع تعیین هر یک از آنها مشخص می شود. در راستای سیاست های مشارکت طلبانه دولت، این پیشنویس به زودی با کمک فعالان این حوزه تدوین می شود و سپس روی سایت معاونت مطبوعاتی قرار میگیرد تا کارشناسان نظرات و پیشنهادها وانتقادهای خود را منعکس کنند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.