اخبار آرشیوی

میکائیل دیانی

دبیر فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل: جنجال رسانه‌های حامی دولت علیه مستند "من روحانی هستم" برای پاک کردن جشن کاخ سعدآباد از ذهن مردم است/ این مستند مبتنی بر خاطرات آقای هاشمی است؛ وی باید درخصوص محتوای بخشی از آن توضیح دهد

مهم ترین محورهای سخنان میکاییل دیانی، دبیر فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در گفتگو با «نسیم» بدین شرح است:

ـ یکی از مظاهر و مصادیق این که آقای رییس جمهور در روزهای انتخاباتی فرمودند طرفدار آزادی بیان هستند و این که ما باید در جمهوری اسلامی آستانه تحمل و نقدپذیری خود را بالا ببریم.

ـ بحث مستند «من روحانی هستم» است؛ این که این مستند مبتنی و مستند بر خاطرات آقای هاشمی است، دو بحث را مطرح می کند؛ یا خاطرات آقای هاشمی در آن کتاب، خللی دارد که این را باید آقای هاشمی با صراحت پاسخ دهد یا این که این مستند حقیقتی است که در تاریخ جمهوری اسلامی اتفاق افتاده است.

ـ همچنان که آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری اخیر، از یک شخصیت امنیتی به یک شخصیت طرفدار آزادی بیان و از یک راست سنتی به سمت چپ مدرن حرکت کردند، این که آقای روحانی در سال 65 یک موضع داشته باشند و در برهه دیگر موضع دیگری داشته باشند، دور از انتظار نیست.

ـ در پاسخ به اشکالاتی که به این مستند گرفته می شود، یا باید آقای هاشمی ورود پیدا کنند و آن را رد و یا نقد نمایند یا این که اگر آقای روحانی مستندات و اسنادی در رد آن چه در این مستند ارائه شده، دارند آن را ارائه دهند. با منکوب کردن مستنداتی که منسوب به نزدیکترین شخص به آقای روحانی بوده است، نمی توان در برابر منتقدین ایستاد.

ـ اگر این مستند حقیقت دارد، آقای روحانی باید نقد پذیر باشند یا اگر ادعا می کنند مبتنی بر دروغ است، آقای روحانی باید مستندات خود را ارائه دهند. این را باید در نظر داشته باشند که آن چه که در مستند ارائه شده مورد انتقاد اقای روحانی و اطرافیان اوست مبتنی بر مستندات و خاطرات نزدیکترین فرد سیاسی به آقای روحانی یعنی آقای هاشمی است، می باشد.

ـ نکته مهم تر از همه این ها، نه یک مستند سیاسی مثل "من روحانی هستم" است بلکه آن چه امروز اهمیت دارد این است که به نظر ما رسانه های اصلاح طلب با مطرح کردن و جنجال سازی بر این مستند می خواهند خواهند اتفاقات دیگری مانند کاخ سعدآباد و یا برج بنیاد علوی مخفی نگه داشته شود. با هوشیاری افراد رسانه‌ای دولت و شرح و بسط دادن بر این مستند، تلاش می شود تا این اتفاقات به فراموشی سپرده شود.

ـ آن چه در مورد جشن کاخ سعد آباد مطرح شده مبنی بر این که فیلم این مراسم وجود دارد و به واسطه زنانه بودن مجلس امکان انتشار آن وجود ندارد، دولتمردان می توانند این فیلم را به زنان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نشان دهند و آن ها به نمایندگی از مردم درباره این موضوع قضاوت کنند.

ـ با مطرح کردن مستندی مانند مستند "من روحانی هستم" و حاشیه سازی و جنجال برانگیزی در مورد آن نمی توانند اشتباهات دیگر دولت را از ذهن مردم بزدایند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین