سفیر تركیه در دیدار با رئیس‌کل گمرک بر دستیابی به یک توافقنامه جامع گمركی تأکید کرد

ایران و ترکیه

کرباسیان در این دیدار، تنظیم یک موافقت‌نامه همكاری جامع گمركی میان ایران و تركیه را براساس موافقتنامه مدل جدید سازمان جهانی گمرک (نسخه ۲۰۰۴ میلادی) ضروری دانست

به گزارش «نسیم»، در این دیدار مسعود كرباسیان از عدم اجرای توافقنامه های استفاده از دروازه مشترک مرزی انتقاد كرد و علت آن را ماده ای دانست كه براساس مقررات سازمان تجارت جهانی (WTO) تنظیم شده، در صورتی كه ایران فعلا عضو سازمان تجارت جهانی نیست.

كرباسیان تاكید كرد: من به دنبال این هستم كه علاوه بر حل مسئله مذكور مسائل مرزی و گمركی با كشور تركیه نداشته باشیم و ما به روابط گمركی فی مابین دو كشور بالاتر از دروازه مشترک مرزی نگاه می كنیم.

رئیس كل گمرک ایران در ادامه تنظیم یک موافقتنامه همكاری جامع گمركی میان ایران و تركیه را براساس موافقتنامه مدل جدید سازمان جهانی گمرک (نسخه 2004 میلادی) ضروری دانست.

وی همچنین با اشاره به راه اندازی سامانه جامع گمرک الكترونیكی در كشورمان و ارتباط آنلاین گمركات اجرایی با مركز گفت: بازرسی كالاها می تواند یك مرحله ای شود و دلیلی ندارد كه ما كالاها در یک طرف ارزیابی كنیم و گمرك تركیه دوباره همان كار را تكرار كند.

رئیس كل گمرک ایران در مورد صف های طولانی كامیون های ایرانی در مرز تركیه گلایه كرد و از طرف ترک خواست تا قبل از هر اقدامی در مرز، ابتدا اطلاع رسانی كافی صورت پذیرد تا كامیون داران ایرانی دچار ضرر و زیان نشوند.

همچنین "اومیت یاردیم" سفیر تركیه هم در این دیدار با اشاره به در پیش بودن سفر رئیس جمهور كشورمان به تركیه از فراهم شدن مقدمات امضای 26 موافقتنامه همكاری دو جانبه در این سفر خبر داد و گفت: پس از انجام مراحل كارشناسی موافقتنامه جامع همكاری های گمركی ایران و تركیه، امكان امضای آن فراهم خواهد شد.

مقرر شد تا علاوه بر رفع مشكلات كامیونداران تُرک در مرز تركمنستان، دیدارهای منظمی میان رؤسای كل گمركات ایران و تركیه در مركز یا مرزهای دو كشور و با حضور مدیران گمركات مرزی برگزار شود.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین