فانی: اهداف تأسیس مدارس شاهد باید بازنگری و بازنویسی شود

دکتر فانی، وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش با انتقاد از توسعه بی‌رویه مدارس خاص و شاهد در سال‌های اخیر گفت: این فرآیند باعث شده است که توازن میان امکانات و منابع برقرار نباشد و کیفیت آموزشی و پرورشی در این مدارس کاهش یابد

به گزارش «نسیم»،‌ علی‌اصغر فانی در نشست تخصصی با کارشناسان دفتر امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به تأسیس  مدارس شاهد و ایثارگران با فرمان امام خمینی (ره) در سال 65 اظهار داشت: توسعه بی‌رویه این مدارس در سال‌های اخیر سبب شده است که از اهداف تشکیل این مدارس در سال‌های اولیه تأسیس آن فاصله بگیریم و از این رو بازنگری، بازخوانی و بازنویسی اهداف بر اساس جامعه هدف، باید از مأموریت‌های جدید این دفتر باشد.

وی تصریح کرد: در بازنگری تأسیس مدارس شاهد، باید شاخص‌ها را با اهداف مقایسه کنیم و در صورت تدوین مقررات و برنامه‌ها حتماً باید منابع مالی نیز برآورد شود تا برنامه‌ها قابل ‌اجرا و ارزیابی باشد.

فانی با بیان این که در اوایل تأسیس مدارس شاهد شاخص‌های کیفیت‌بخشی بالاتر از مدارس عادی بود، خاطرنشان کرد: توسعه بی‌ضابطه و غیرهدفمند این مدارس بدون درنظرگرفتن زیرساخت‌های آموزشی و پرورشی، ضربه شدیدی را به کیفیت آموزش وارد ساخته است.

وزیر آموزش و پرورش تأسیس مدارس ایثارگران را خدمت‌رسانی به رزمندگان و بازماندگان از تحصیل در جنگ تحمیلی عنوان و اذعان کرد: با توجه به گذشت زمان زیاد از پایان جنگ تحمیلی، در خصوص ادامه فعالیت این مدارس نیز باید بازنگری جدی و اساسی صورت بگیرد.

وی از اختصاص بودجه کیفیت‌بخشی به این دفتر در سال تحصیلی جدید خبر داد و افزود: باید بنیاد شهید نیز به تعهداتی که در رسیدگی به امور تحصیلی فرزندان شاهد، ایثارگر و جانباز دارد عمل کند تا فعالیت این مدارس متناسب با اهداف حرکت کند. 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین