جعفر قادری: لزومی نداشت ماجرای برج دوقلوی شیراز رسانه‌ای شود

جعفر قاری نماینده شیراز

نماینده مردم شیراز افزود: کمبود خطوط ایرلاین در استان فارس بیش از استان‌های دیگر به چشم می‌خورد/ مجزا عمل‌کردن استانداری و مجمع نمایندگان در اعمال‌نظر انتصاب نیروها به ضرر همه است

به گزارش خبرنگار «نسیم»، جعفر قادری در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر لزوم در دستور کار قرارگرفتن افزایش خطوط ایرلاین استان فارس بیان کرد: در شرایط تحریم شرکتهای وابسته به دولت  کارآیی خوبی برای احداث خط هوایی  و افزایش خطوط ایرلاین ندارند  و راهی جز استفاده از  ظرفیت‌های داخلی و مردمی وجود ندارد که کمبود این خطوط در فارس بیش از استانهای دیگر به چشم می‌خورد.

وی در خصوص تودیع سردار سیروس سجادیان، فرمانده سابق انتظامی فارس خاطرنشان کرد: تفاوت نیروی انتظامی با دیگر نهادها در این است که اعمال نظر و رایزنی مجمع نمایندگان بر خلاف دیگر دستگاه‌ها اثری در عزل و نصب‌ها ندارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین با اشاره عدم ناهماهنگی مجموعه استانداری فارس با مجمع نمایندگان در رابطه با انتصابات مدیران استان تصریح کرد: در دوره‌های گذشته اگر مدیری در استان می‌خواست تغییر کند با بررسی و اجماع نظر نمایندگان و استانداری فرد موردنظر انتخاب می‌شد اما متاسفانه در دوه جدید این مهم به ناهماهنگی تبدیل شده که ادامه مجزا عمل کردن استانداری و مجمع نمایندگان در اعمال نظر انتصاب نیروها به ضرر همه است.

خردکردن وجهه و اعتبار نیروهای بومی خرد کردن اعتبار خودمان است

قادری با بیان اینکه خردکردن وجهه و اعتبار نیروهای بومی خرد کردن اعتبار خودمان است، گفت: امروز استانداری فارس بدون مشورت با نمایندگان برخی از اعمال نظرهای انتصابات را انحام می‌دهد و برعکس نیز برخی از نمایندگان بدون مشورت در مجمع و استانداری نظر خود را بیان می‌کنند، انتظار داریم به تعامل بین مجمع نمایندگان و استانداری برگردیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات موجود در حوزه سرمایه گذاری استان فارس بیان کرد: برای جذب سرمایه گذار در استان با مشکل زیرساختی و تأمین منابع مالی رو به رو هستیم به گونه‌ای که بر خلاف دیگر استان‌ها فارس دسترسی بانکی کمی دارد و همچنین از ظرفیت بورس هیچ استفاده‌ای نشده است  وبا در جهت جذب سرمایه گذاران ایرانی و فارسی خارج از کشور خوب عمل نشده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس در خصوص مشکل پیش‌آمده در خصوص ساخت برج دوقلوی شیراز که منجر به انصراف سرمایه‌گذار این برج شد، گفت: از دستگاه‌های نظارتی و برخی از تشکل‌های وابسته به وزارت اطلاعات و قوه قضاییه گلایه داریم، باید کمی از محدودیت‌ها را بکاهند تا فعالان استان حاشیه‌ای امن داشته باشند؛ با برخورد با تحلفات موافق هستیم اما نه اینکه مسائل جزیی آنقدر بزرگ شود که زمینه فراری‌دادن سرمایه‌گذاران در استان را فراهم کند.

قادری با بیان اینکه ورود برخی از دستگاه‌ها به حوزه کاری دیگر دستگاه‌ها باعث شده ناامنی فضای سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری را در فارس ایحاد کند، تصریح کرد: لزومی نداشت ماجرای برج دوقلوی شیراز به برنامه ثریا و رسانه ملی کشیده شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین