ایران نامزد برگزاری هفتمین نشست كمیته منطقه‌ای حافظه جهانی شد

حافظه جهانی

كمیته منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه حافظه جهانی با عنوان "موكپ" یكی از سه كمیته منطقه‌ای فعال حافظه جهانی است كه نشست‌های عمومی آن معمولا هر دو سال یكبار صورت میپذیرد

به گزارش «نسیم»، در جلسه اخیر ششمین نشست كمیته منطقه ای آسیا و اقیانوسیه حافظه جهانی در گوانگجوی چین ایران نامزد برگزاری هفتمین نشست كمیته منطقه ای حافظه جهانی شد.

دعوت رئیس سازمان اسناد و كتابخانه ملی و رئیس كمیته ملی حافظه جهانی برای برگزاری هفتمین نشست این كمیته در تهران كه با استقبال رئیس و اعضای كمیته منطقه ای روبرو شد، رسما اعلام گردید.

لازم به ذكر است ، كمیته منطقه ای آسیا و اقیانوسیه حافظه جهانی با عنوان (MOWCAP) "موكپ" یكی ازسه كمیته منطقه ای فعال حافظه جهانی است كه نشست های عمومی آن معمولا هر دو سال یكبار صورت می پذیرد.
 

نشست های پیشین این كمیته در سال های گذشته به ترتیب در پكن 1998،مانیل 2005،كانبرا 2008،ماكائو 2010 و بانكوك 2012 برگزار شده است.لازم به ذكر است در آخرین نشست كمیته كه از تاریخ 13تا 15 ماه مه 2014(23 تا 25اردیبهشت ماه سال 93) در گوانگجوی چین برگزار گردید،قریب به 50نماینده از 16كشور منطقه شركت داشتند كه چهار نماینده از جمهوری اسلامی ایران نیز شامل می گردید.

لازم به یادآوریست چندی پیش در اوایل اردیبهشت ماه سال جاری برای اولین باردر 10 سال گذشته خانم ایرینا بوكووا مدیركل یونسكوطی سفری به ایران گواهی ثبت نقشه های دوره قاجار ایران را به دارنده اثر اهداء كرد.

خاطرنشان می شود، سازمان اسناد و كتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، عهده دار مسئولیت كمیته ملی حافظه جهانی در ایران است.

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟
پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟
داستان عجیب از زندگانی شهید مدافع حرم
فیلم: از خالکوبی و قلیان تا شهادت
اهدای عواید حاصل از فروش بلیت و محصولات فرهنگی به هموطنان سیل‌زده
جشنواره جهانی فیلم فجر «سفیر مهربانی» هلال احمر شد
دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو خبر داد
حضور مهمانان خارجی در جشنواره بین‌المللی رادیو و اجلاس جهانی صدا
۱۹ فروردین و حکاکی انگشتر؛
خرافه یا واقعیت؟ شرف الشمس چیست؟
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با فارس:
مابه‌التفاوت هزینه سفر به عتبات به زائران بازگردانده می‌شود