رئیس پلیس آگاهی: بیش از ۸۰ درصد خودروهای سرقتی فاقد سوئیچ‌های ضد سرقت‌‍‌‌اند

 سردار محمدرضا مقیمی، رئیس جدید پلیس اگاهی ناجا

سردارمقیمی گفت: برخی از خودروسازان با نصب سوئیچ ضد سرقت از سال ۸۶، منجر به کاهش آمار سرقت شدند ولی بیش از ۸۰ درصد خودروهای سرقتی در سال ۹۲، قبل از سال ۸۶ شماره‌گذاری شده‌اند

به گزارش «نسیم»، سردار محمدرضا مقیمی با بیان این مطلب افزود: یکی از اقداماتی که پس از تشکیل قرارگاه مرکزی مبارزه با سرقت به آن بیشتر توجه کردیم، اصلاح فرایندها و استفاده ازتوان و مسئول سازی سازمان‌های بیرونی در قبال سرقت‌های انجام شده است.

وی گفت: یکی از سرقت هایی که متاسفانه از سال 88 سیر صعودی در کشور داشته، سرقت وسائط نقلیه است که دلیل آن عدم ایمنی برخی از خودروها است.

به گفته رئیس پلیس آگاهی ناجا، به هرمیزان در ساخت و مهندسی خودروها، ایمنی مدنظر قرار بگیرد، سارقان نسبت به سرقت آن خودرو کمتر اقدام کرده و در نهایت ضریب سرقت نیز کمتر می‌شود.

مقیمی یادآور شد: پلیس آگاهی ناجا پس از بررسی و تحلیل آمارهای بدست آمده، خودروهایی که از ضریب ایمنی کمتری برخوردار بودند را شناسایی کرده و ضمن ایجاد تعامل و ارتباط با سازندگان این نوع خودروها، نقاظ ضعف را توسط کارشناسان پلیس به آنها اعلام کرد تا هرچه سریع تر نسبت به رفع آن اقدام کنند چرا که با رفع این عیوب، قطعا سرقت خودرو در کشور کاهش یافته و امنیت نیز افزایش می‌یابد.

این مقام ارشد انتظامی، افزود: در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل، وقوع سرقت خودرو 8.5 درصد افزایش و سرقت موتورسیکلت نیز طی این مدت، 5/5 درصد کاهش داشته است این درحالی است که سرقت لوازم و قطعات داخل خودرو نیز 0.7 درصد بیشتر شده است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین